Draci Pars Šumperk vs VHK ROBE Vsetín 2:7

30. října 2021 - 22:21

Reportáž ze zápasu

Draci Pars Šumperk vs  VHK ROBE Vsetín 2:7

Draci Pars Šumperk vs VHK ROBE Vsetín zdroj:DŠ

Sedmnáctým ligovým kolem Draci zakončili v sobotu 30. října první třetinu základní části CHANCE ligy. Zápas s favorizovaným Vsetínem se nepovedl úplně podle představ a valašský celek si ze Škoda arény odvezl všechny tři body. Draci nechytili vstup do zápasu a soupeř vstřelil tři branky během úvodních dvanácti minut. Když už se zdálo, že se hra vyrovnává, hosté opět udeřili. Šumperskými střelci se stali Jakub Horký a Lukáš Žálčík. Mužstvo ze Vsetína nakonec zvítězilo poměrem 2:7.

Branky a nahrávky: 38. J. Horký (Macuh, Březák), 48. Žálčík (Pěnčík, P. Kratochvíl) – 5. R. Vlach (J. Říha, D. Březina), 7. R. Vlach (Buchta, A. Zeman), 13. Kucharczyk, 21. Jonák (Rob, Gago), 33. D. Březina (Hryciow, Hořanský), 42. Berger, 60. Berger (Kucharczyk). Rozhodčí: Skopal, Veselý – Otáhal, Kleprlík. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1274. Střely na branku: 42:33. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6, 2:7.

Šumperk: Mokry – Pěnčík, Drtil, Březák, Hrachovský, Řezáč, Machů, L. Rutar, Dudycha – P. Kratochvíl, Macuh, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, A. Furch – Scheuter, Spratek, Mácha – Antoníček, J. Horký.

Vsetín: J. Málek – Štach, Jerofejevs, J. Říha, Š. Jenáček, Buchta, Ondračka, Hryciow – Rob, Jonák, Gago – A. Zeman, R. Vlach, Berger – Klímek, Kucharczyk, R. Půček – Vítek, D. Březina, Hořanský.

První třetina začala velice dobře z pohledu hostů. Už v páté minutě otevřel gólový účet zápasu Roman Vlach, který se po střele od modré nejrychleji zorientoval v předbrankovém prostoru a zavěsil puk za přesouvajícího se Mokryho. Hned v dalším střídání si tento muž připsal druhou branku. V sedmé minutě totiž tečoval střelu obránce a těsně před šumperským gólmanem změnil směr letícího kotouče. Když už se zdálo, že Draci srovnávají hru, přišla chyba v rozehrávce. Tuhle šanci v samostatném úniku proměnil Radim Kucharczyk a Šumperk měl po první třetině tří gólové manko.

Trenérský štáb Vsetína dal svému týmu do druhé části jasný úkol. Rozhodnout zápas dalším gólem. Hostující hokejisté na nic nečekali a dokázali se prosadit už po devatenácti sekundách hry. Luboš Rob našel chytrou přihrávkou z rohu Víta Jonáka, který z bezprostřední blízkosti zvýšil na nula čtyři. Odbila polovina utkání a hosté skórovali popáté. Dalším mužem na listině střelců se stal po rychlé dorážce David Březina. Na konci třetiny se poprvé prosadil i šumperský střelec a tím byl Jakub Horký. Ten ukázal dobrý důraz na brankovišti a do vsetínské svatyně dorazil střelu Macuha.

Poslední dějství začalo v nastaveném scénáři. Po jedné minutě hry Vsetín navýšil skóre zápasu. Radim Kucharczyk přihrál volnému Janu Bergerovi, jenž z pravého kruhu zamířil přesně pod horní tyčku. I přes to, že Draci inkasovali hodně branek, v zápase bojovali až do samotného konce. Necelých dvanáct minut před závěrečnou sirénou se prosadil Lukáš Žálčík. V utkání padlo nespočet gólu z dorážek a v tomto duchu duel i skončil. V poslední minutě si vzal slovo Jan Berger, kdy po přečíslení dva na jednoho dorazil nastřelený puk do šumperské brány.

Řekli po zápase:

Martin Janeček (Draci Pars Šumperk): „Začali jsme ustrašeně. Báli jsme se od začátku hrát, odhazovali jsme puky a Vsetín se úplně jednoduchou hrou dostal do vedení. Poté už jsme chtěli hrát, nicméně soupeř nám ukázal obrovskou kvalitu a vyškolil nás. Myslím si, že takhle dobře, jako Vsetín, tu ještě nikdo nehrál. Samozřejmě jsme se s tím měli daleko lépe poprat. Za stavu 6:2 jsme ještě stále mohli udělat dobrý výsledek. Nakonec jsme ale dostali sedmou branku, která vyplynula z nedotažených věcí, což je obrovská škoda. Musíme se nad tím zamyslet a hlavně to musíme vzít jako velkou školu. Máme před sebou dalšího top soupeře a musíme se na něj pořádně připravit. Doufám, že se k nám už přidají kluci z marodky, protože nám neustále chybí jedna lajna. Určitě se na to nechci vymlouvat, ale je to prostě fakt. My v tomto levelu jsme dneska neměli šanci.“

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): „Jsme spokojeni s výsledkem i s předvedenou hrou. Měli jsme výborný vstup do zápasu, měli jsme dobrý pohyb a vyhrávali jsme souboje. Vytvářeli jsme si střelecké příležitosti, z kterých se nám podařilo skórovat. Díky tomu jsme se dostali brzo do vedení. Dá se říct, že potom v průběhu utkání jsme hru kontrolovali. Dále bych chtěl vyzdvihnout naše fanoušky, kteří nás přijeli podpořit v hojném počtu. Myslím si, že nám to v dnešním zápasu hrozně moc pomohlo, protože v Šumperku se nikdy nehrálo lehce. A právě s podporou a fantastickou diváckou kulisou se nám podařilo předvést výborný výkon a získali jsme tři body.“

Autor: red., Michal Krobot - redakce DŠ