fitnesskotelna
Zde je místo pro Vaši reklamu
fitnesskotelna
Sobota 16. ledna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pád laviny s tragickým následkem v Jeseníkách

15.01.2021 - Pád laviny s tragickým následkem v Jeseníkách - V...

Počasí

16.01.2021 - Sobota

Teplota: -4 / -8 - Sníh

17.01.2021 - Neděle

Teplota: -5 / -16 - Sníh

fitnesskotelna

Draci obměnili kádr

01. ledna 2021 - 13:18

Zpět na seznam článků

Gewiese odchází za životní šancí do Vítkovic, přichází tři noví hráči

Draci obměnili kádr

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Poslední den v loňském roce informoval hokejový klub o změnách v kádru.

Na začátek je tu smutná zpráva pro Draky, ale zároveň dobrá zpráva pro kapitána. Mančaft opouští obránce Petr Gewiese. Odchovanec šumperských Draků zaujal realizační tým ve Vítkovicích a po dohodě odchází na svou životní štaci do extraligy. „Měl jsem zájem o to, aby si Petr mohl extraligu zahrát a dělal jsem vše proto, aby dohoda s Vítkovicemi klapla. Jak se ukazuje, dohoda s ostravským klubem funguje. Díky němu mohou mít hráči velkou motivaci, aby se sami dokázali dostat až do nejvyšší soutěže,“ řekl směrem k dohodě a hráči ředitel klubu Vladimír Velčovský.

Šumperk ovšem získává tři nové hráče.

Jaroslav Moučka, útočník, zkušený hokejový forvard. Odchovanec pardubického hokeje odehrál v Chance lize 236 utkání a připsal si 75 bodů (21+54). V druhé nejvyšší soutěži oblékal dres Přerova, Ústí nad Labem, Prostějova, Vrchlabí či Třebíče. Letošní sezónu musel začít ve Dvoře Králové a to z důvodu spolupráce Pardubic a Vrchlabí. Posledně jmenovaný celek si ho však nedávno do své sestavy vytáhl. Teď bude osmadvacetiletý útočník oblékat dres Parsu. V minulosti odehrál za Šumperk 12 zápasů a získal 7 bodů (1+6). „Jarda Moučka je pravák a těch na ledě příliš nebývá. Má hodně zkušeností s Chance ligou. Víme o něm, že je střelec a proto s ním také počítáme do první nebo druhé pětky. Jako pravák bude ideální do přesilové hry. Věříme tomu, že nám zvedne produktivitu,“ sdělil trenér Martin Sobotka.

Odchovanec CSKA Moskva Konstantin Ťjurin přichází jako velký objev. V mládežnických kategoriích se objevil v Petrohradu či Chabarovsku. Odtud zamířil zkusit štěstí do Česka. Ve druhé lize, tedy konkrétně v Bílině, odehrál 30 zápasů a připsal si skvělých 25 bodů (13+12). Vzhledem k tomu, že tento klub byl úplně poslední v tabulce druhé ligy skupiny Sever, tak je logické, že takto bodující hráč zaujal i mančafty Chance ligy. Proto jej do dvou zápasů nasadil i Baník Sokolov. „Je to skvělý bruslař. Na tréninku předvedl velice dobrou koncovku, takže vzhledem k tomu, že se nám nedaří dávat góly, tak jsme si ho vzali. Zároveň je šikovný na puku. Ten kluk by mohl být budoucnost,“ okomentoval trenér šumperských Draků.

Do obranných řad přichází Richard Záruba. Ten byl jednou z opor mládežnických Karlových Varů. V loňské sezóně v rámci DHL cupu nastoupil do 35 zápasů a připsal si 38 bodů (8+30). To je na beka i v mládežnické nejvyšší soutěži skvělý počin. V aktuálním ročníku naskočil pouze do druhé ligy, tedy do pěti zápasů za Cheb. Poté, co byla soutěž přerušena, poctivě trénoval a nyní okusí štaci na severu Moravy. „Richard je podobný typ hráče jako Petr Gewiese. Má obdobné parametry, velice dobrou rozehrávku a šikovné ruce. Navíc je velice silný v soubojích jeden na jednoho. A takového chlapáka potřebujeme,“ říká Martin Sobotka.

Autor: red., Dominik Mihailescu - redakce Draci Šumperk

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.