Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 17. ledna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nebivakujte v extrémních podmínkách!

17.01.2021 - Nebivakujte v extrémních podmínkách! - Varují...

Počasí

17.01.2021 - Neděle

Teplota: -4 / -15 - Sníh

18.01.2021 - Pondělí

Teplota: -7 / -16 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dvojitý úspěch krajských hasičů v anketě Hasič roku

18. prosince 2020 - 09:16

Zpět na seznam článků

Oceněni byli bývalý ředitel i velitel čety

Dvojitý úspěch krajských hasičů v anketě Hasič roku

ilustrační snímek zdroj foto: HZSOLK

Profesní anketa Hasič roku 2019 byla letos pro Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje úspěšná.

Sedmnáctičlenná odborná porota vybírala celkem z šedesáti osmi nominací. „V našem případě se podařilo proměnit hned dvě. Osobností HZS ČR roku 2019 se stal a do pomyslné hasičské síně slávy tak vstoupil bývalý ředitel našeho sboru Jiří Horáček. Třetí místo v kategorii velitel roku pak získal Jiří Glabazňa, velitel čety směny A na olomoucké stanici,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová

Kategorie Osobnost HZS ČR - Jiří Horáček - bývalý ředitel HZS Olomouckého kraje

Jiří Horáček zdroj foto: HZSOLK

Ing. Jiří Horáček působil v požární ochraně 35 let. Za tuto dobu prošel řadou funkcí. Nejdelší úsek jeho profesní kariéry je spjat s vedoucími pozicemi v organizaci, a to nejprve na okresní úrovni v Bruntále a následně 9 let v čele Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Jako člen poradního sboru Vrchního požárního rady se po povodních v roce 1997 významnou měrou podílel na tvorbě krizové legislativy, transformaci civilní ochrany, zavedení služebního poměru a utváření novodobé podoby Hasičského záchranného sboru ČR. Má bohaté zkušenosti s řízením rozsáhlých mimořádných událostí, především povodní. Je zakládajícím členem České asociace hasičských důstojníků, v jejímž čele stál až do roku 2009. Vždy usiloval o rozvoj nových směrů a trendů v požární ochraně. Je obecně uznávanou osobností, která se výrazně zapsala do novodobých dějin požární ochrany v České republice.

Kategorie Velitel/vedoucí - 3. místo - ppor. Ing. Jiří Glabazňa velitel čety HZS Olomouckého kraje

Jiří Glabazňa zdroj foto: HZSOLK

Podporučík Ing. Jiří Glabazňa nastoupil k profesionálním hasičům v roce 1995. Velitel je tělem i duší, s obrovským odborným přehledem podloženým praktickými zkušenostmi. Právě tyto teoretické znalosti a praktické zkušenosti mu dávají potřebný nadhled a odvahu při zavádění nových technologií a postupů do práce hasičů a záchranářů. V době kdy začal v České republice vznikat systém výcviku hašení požáru v uzavřeném prostoru, kde právě HZS Olomouckého kraje byl prvním sborem, který vybudoval výcvikové zařízení tzv. flashover kontejner, Jiří Glabazňa byl prvním, který se aktivně zapojil jako lektor výcviku. Právě díky jeho nadšení se podařilo přesvědčit další hasiče, že tento způsob výcviku je nezbytný pro získání základních návyků hasiče při požáru. Významné je také jeho aktivní zapojení do systému poskytování pomoci České republiky v zahraničí, kdy se stal členem skupiny tzv. styčných důstojníků. S ohledem na vybavení HZS Olomouckého kraje a jeho zapojení do modulu vysokokapacitního čerpání se věnuje především této problematice. Jako velitel jednotky se účastnil pomoci při povodních v Polsku v roce 2010. Za tuto pomoc obdržel ocenění od ministra vnitra Polské republiky.

Hasič roku je profesní anketa, kterou vyhlašují společně ministr vnitra a generální ředitel HZS ČR již od roku 2009. „Kvůli pandemii koronaviru jsme letos předávali skleněné přilby, které jsou symbolickým oceněním práce profesionálních hasičů na prvních místech v jednotlivých kategoriích, sami pouze s kamerou. Oběma zkušeným hasičům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů,“ dodává Lucie Balážová.

Autor: red., L. Balážová, zdroj foto: HZS OLK

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: HZSOLK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.