Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 27. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Unikátní výstava masožravých rostlin v Olomouci

26.05.2020 - Unikátní výstava masožravých rostlin v Olomouci - Pod...

Počasí

27.05.2020 - Středa

Teplota: 19 / 6 - PoloJasno

28.05.2020 - Čtvrtek

Teplota: 13 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Energetický regulační úřad a Státní energetická inspekce budou koordinovat kontrolní činnost

11. března 2019 - 19:08

Zpět na seznam článků

Vyplacené miliardy na podporované zdroje pod intenzivním dohledem

Energetický regulační úřad a Státní energetická inspekce budou koordinovat kontrolní činnost

Zleva: Pavel Gebauer, René Neděla, Vladimír Outrata zdroj foto:: MPo

Na základě dohody Ministerstva průmyslu a obchodu, Státní energetické inspekce a Energetického regulačního úřadu byly zahájeny kontroly dodržování zákonných a cenových předpisů v oblasti podpory výroby elektřiny.

Uvedené úřady budou tyto kontroly koordinovat. Na podporované zdroje energie  je ročně vynakládáno více než pětačtyřicet miliard, oba orgány teď budou s větší intenzitou kontrolovat, zdali byly tyto prostředky vynaloženy a využívány v souladu se zákonem. „Velmi vítám tento krok. Jsem ráda, že došlo ke vzájemné koordinaci těchto nezávislých úřadů a tím i intenzitě kontrol. V minulosti nezvládnutá podpora státu vedla k prodražení účtů obyvatel a také vrhla špatné světlo na tyto zdroje energie,“ uvedla ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.

V minulosti probíhala diskuze ohledně kompetencí v oblasti kontrolní působnosti dodržování cenových předpisů v oblasti podpory výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie, kombinované výroby elektřiny a tepla a druhotných energetických zdrojů.

Legislativní rada vlády dala jednoznačné stanovisko, že kontrolní působnost týkající se zákona č. 165/2012 Sb. o podporovaných zdrojích, mají v současné době souběžně jak Energetický regulační úřad, tak Státní energetická inspekce. „Na podporované zdroje je ročně vynakládáno více než pětačtyřicet miliard korun. Částečně se na této částce podílejí jak spotřebitelé elektřiny svými platbami v ceně elektřiny, tak  i státní rozpočet, který ročně  alokuje na tuto podporu přes šestadvacet miliard korun,“ uvedl náměstek pro energetiku René Neděla.

Autor: red., L. Švehlová

Fotogalerie

Zleva: Pavel Gebauer, René Neděla, Vladimír Outrata   zdroj foto:: MPo

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.