Sobota 20. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Držitelé krajských cen v oblasti kultury

19.04.2024 - Držitelé krajských cen v oblasti kultury - Opera,...

Počasí

20.04.2024 - Sobota

Teplota: 9 / 3 - obcasny-Déšť

21.04.2024 - Neděle

Teplota: 6 / 1 - Zataženo

Fenomenální houslista Honza Hrubý s Kukulínem a Happy To Meet

11. března 2024 - 18:22

Zpět na seznam článků

Zvou na Keltský večer do domu kultury

Fenomenální houslista Honza Hrubý s Kukulínem a Happy To Meet

HAPPY TO MEET archiv: sumpersko.net

Ta nejzvučnější jména muzikantů hrajících muziku keltských národů nabídne v předvečer svátku svatého Patrika pódium šumperského domu kultury. „Keltský večer uspořádáme už pošesté. A troufám si říct, že nabídneme ty největší hudební hvězdy, které tvoří a hrají keltskou hudbu. Tradičním domácím spolupořadatelem večera budou Happy To Meet, kteří nám dali přednost před vystoupením v Praze, když se dozvěděli, že svou návštěvu přislíbilo legendární trio Kukulín v čele se špičkovým houslistou Janem Hrubým,“ zve na akci produkční domu kultury Michaela Horáková.

Kukulín v sobě roubuje muziku ryze českou s vlivy tradiční hudby keltských národů. Podobně je tvořen název kapely. Kukulín je jednak postava z Borovského krále Lávry a jednak jméno irského mýtického hrdiny CúChullaina.  Trio, které se zformovalo po tříletém účinkování v Anglii, Německu a Francii, tvoří Jan Hrubý (housle), Rudolf Hálek (akordeon a klávesy) a  Jaroslav Ondráček (violoncello).  Jan Hrubý je šumperskému publiku velmi dobře znám. V loňském roce byl v kategorii Osobnost uveden do Beatové síně slávy. Na svém profesním kontě má účinkování s kapelami ETC... Vladimíra Mišíka, Blues Band Luboše Andršta nebo Framus Five Michala Prokopa.

Stejně tak oblíbená skupina Happy To Meet je za 26 let svého působení dobře známá všem fanouškům keltské a folk-rockové hudby, kterou interpretuje v českém a anglickém jazyce. Zároveň se také můžete těšit na ochutnávku kvalitní skotské whisky.

Začátek keltského festivalu je naplánován v sobotu 16. března na sedmou večerní. Vstupné je v předprodeji za 300 korun, v den konání poskočí o padesát korun.

Autor: red., M. Horáková, zdroj foto: DK

Fotogalerie

HAPPY TO MEET   archiv: sumpersko.net
KUKULÍN 2024     zdroj foto: DK
Jan Hrubý       zdroj foto: DK
pozvánka               zdroj: DK

Další články z rubriky

Český pianista Michal Mašek v Zábřehu

Český pianista Michal Mašek v Zábřehu

Pozvánka na koncert v kostele svaté Barbory

Divadla zamíří na zábřežský hrad

Divadla zamíří na zábřežský hrad

Také s lákavým titulem - Úča musí pryč

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.