Pondělí 17. května 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pevnost poznání ve znamení ochrany přírody

17.05.2021 - Pevnost poznání ve znamení ochrany přírody - Květnová...

Počasí

17.05.2021 - Pondělí

Teplota: 13 / 10 - obcasny-Déšť

18.05.2021 - Úterý

Teplota: 16 / 9 - Oblačno

Festival Blues Alive odtajnil program

14. srpna 2014 - 07:50

Zpět na seznam článků

Hlavní hvězdou je bezesporu Otis Taylor

Mezinárodní festival Blues Alive, který patří k největším evropským přehlídkám svého žánru, vstoupí 14. listopadu do svého devatenáctého ročníku.

Během tří dnů představí více než dvě desítky účinkujících. "Vzhledem k tomu, že po festivalové pondělí bude 17. listopadu, tedy státní svátek, měníme oproti zvyklostem rozložení festivalových koncertů. Místo zavedených dvou hlavních večerů, pátečního a sobotního, přidáváme ještě jeden, nedělní. A pátek koncipujeme jako tematický blok k uctění jedné z největších osobností bluesové historie Muddyho Waterse," řekl ředitel festivalu Vladimír Rybička.

Vladimír Rybička

V pátek 14. listopadu vystoupí na pódiu velkého sálu šumperského Domu kultury dva hudebně aktivní synové Muddyho Waterse, Mud Morganfield a Big Bill Morganfield. V jejich samostatných blocích i při závěrečném jamu je doprovodí český Marcel Flemr Band, který vystoupí i v úloze předkapely s několika domácími hosty.

Sobotní večerní koncert představí mimo jiné blues ze skandinávských zemí, finské duo Black River Bluesman and Bad Mood Hudson a norskou kapelu Thornbjorn Risager and The Black Tornado. Headlinerem koncertu pak bude držitel mnoha bluesových ocenění, americký zpěvák a hráč na foukací harmoniku John Németh. "Ten přijede přímo ze známého festivalu ve švýcarském Luzernu, jehož je hlavní hvězdou. S luzernským festivalem v posledních letech na 'dovozu' účinkujících stále častěji spolupracujeme," dodává Rybička.

skvělá atmosféra Blues Alive 2013 foto:sumpersko.net

Finále nedělního večera a tím i celé přehlídky, bude mít v režii mladý americký kytarista Mike Zito, který bude na turné nejen se svou kapelou, ale také se zvláštním hostem, talentovanou zpěvačkou a kytaristkou Samanthou Fish. Největším jménem koncertu je pak bezesporu Otis Taylor, jedna z nejvýznamnějších osobností současného blues. "V Česku už dvakrát s úspěchem koncertoval, tentokráte ale přijede s nově obsazenou kapelou a velkou, emočně mimořádně silnou show," podotýká ředitel festivalu.

Festival Blues Alive tradičně nestaví svůj program jen na standardních bluesových žánrech. Mezi vystupujícími bude italská skupina The Cyborgs, Phil Shoenfelt v novém duu s Davidem Babkou, Australanka Suzie Stapleton, Moonshine Howlers. Kompletní program festivalu je umístěn na webových stránkách festivalu, kde si lze také objednat vstupenky a ubytování odkaz ZDE

Autor: red.,dk .

Fotogalerie

Související články

Další články z rubriky

Pobaví Mikulov opět Šumperk?

Pobaví Mikulov opět Šumperk?

Záleží na epidemiologické situaci

Valérie Zawadská v Šumperku

Valérie Zawadská v Šumperku

Prozradí, o čem se neví ….

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.