Pondělí 17. května 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pevnost poznání ve znamení ochrany přírody

17.05.2021 - Pevnost poznání ve znamení ochrany přírody - Květnová...

Počasí

17.05.2021 - Pondělí

Teplota: 13 / 10 - obcasny-Déšť

18.05.2021 - Úterý

Teplota: 16 / 9 - Oblačno

Ve středu začíná Mezinárodní folklórní festival

10. srpna 2014 - 08:45

Zpět na seznam článků

V Šumperku již po čtyřiadvacáté

Ve středu začíná Mezinárodní folklórní festival

MFF 2013 v Šumperku foto:sumpersko.net

Mezinárodní folklorní festival se v ulicích města Šumperka uskuteční od středy 13. do pondělí 18. srpna a vedle tuzemských souborů se na něm představí i folklorní soubory ze všech koutů světa.

jedno z tradičních míst festivalu U sovy

 Slavnostní zahájení má již tradiční termín i místo: středu v 15.00 hodin na malé scéně „ U sovy“. „Prostřednictvím lidových písní, hudby, tanců a lidových her si tímto způsobem připomínáme zvyky a obyčeje svých předků a současně máme možnost poznat i jiné, vzdálenější kultury a tradice,“ říká ředitelka festivalu Libuše Drtilová ze Sdružení přátel folkloru Severní Hané. To spolu s městem Šumperkem a Folklorním sdružením České republiky festival pořádá.

Libuše Drtilová

Čtvrtek 14. srpna se ponese v duchu dožínek a druhého ročníku soutěže o nejchutnější kotlíkový guláš. Soutěž se koná v parku Sady 1. máje od 8.00 do 12.30 hodin.

I.ročník soutěže o kotlíkový guláš v roce 2013

„Pro velký zájem veřejnosti chceme dát letos možnost zasoutěžit si i všem amatérským kuchařům, kteří se vaření guláše věnují nebo chtějí věnovat. Podmínkou je vlastní kotlík na vaření o obsahu minimálně patnáct litrů a včasná registrace ve Vile Doris, v jejímž areálu celá soutěž proběhne,“ sdělil šumperský radní Jiří Gonda, který nad akcí převzal záštitu.

Jiří Gonda

Slavnostní vyhodnocení nejlepšího guláše proběhne o půl druhé odpoledne, kdy odborná porota vybere ten nejchutnější. O prvním ročníku jsme informovali ZDE

Třetí festivalový den nabídne divákům i návštěvníkům Šumperku desítky tanečních vystoupení, které vyvrcholí prvním hlavním koncertem v Pavlínině dvoře. Pořad s názvem Vítejte u nás, začíná v 18.30 a představí se například soubory z Mexika, Ruska, Izraele, Gruzie, Tchaj-wanu a dalších zemí. Večer završí velkolepý ohňostroj.

V sobotních dopoledních hodinách se ulice města roztančí s pomocí folklorních souborů z celého světa. Tanečníci se té představí před radnicí a kolem půl jedenácté se pěší zóna promění v „Roztančenou ulici“.

Roztančená ulice v roce 2013

Druhý hlavní festivalový večer začíná v Pavlínině dvoře od 17.00 hodin.  

Festivalovou neděli v Šumperku v devět hodin ráno zahájí v Pavlínině dvoře mše svatá, poté bude následovat program s názvem „Veselá je dědina“, v rámci něhož vystoupí tuzemské folklorní soubory. Nedělní festivalový den bude završen závěrečným festivalovým koncertem s názvem „Leť, písničko, leť“, který začíná v 17.00 hodin v Pavlínině dvoře.

MFF 2013 v Šumperku foto:sumpersko.net

Mezinárodní folklorní festival bude pokračovat i v pondělí, kdy se folklorní soubory vydají do okolních obcí a s sebou přinesou i svoji kulturu, zvyky a samozřejmě i své taneční umění. Koncerty proběhnou v Jeseníku, Koutech nad Desnou, Loučné nad Desnou, Postřelmově, Velkých Losinách, Libině a Rapotíně.

Autor: kik.,foto:sumperko.net

Fotogalerie

MFF 2013 v Šumperku                 foto:sumpersko.net

Související články

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.