Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 03. února 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská služba vyhlásila v Jeseníkách 3.stupeň lavinového nebezpečí

03.02.2023 - Horská služba vyhlásila v Jeseníkách 3.stupeň...

Počasí

03.02.2023 - Pátek

Teplota: 3 / -1 - Sníh

04.02.2023 - Sobota

Teplota: 3 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Festival Malé oči

24. října 2019 - 06:15

Zpět na seznam článků

Pozvánka do zábřežského kina Retro

Festival Malé oči

pozvánka na festival zdroj foto:z.k.

V sobotu 2. listopadu pozve zábřežské kino Retro na filmové výlety v rámci festivalu Malé oči.

Po celé odpoledne poběží v kině mimořádná pohádková pásma, která doplní bohatý doprovodný program. „Odpoledne zahájíme novými příběhy Websterovců, oblíbeného a také velmi oceňovaného večerníčku našich slovenských sousedů. Po této projekci mohou malí diváci popustit uzdu fantazii v naší výtvarné dílně přímo na sále kina,“ láká na pavoučí vyrábění vedoucí biografu Věra Smrčková.

Vrcholem odpoledne bude živé vyprávění herce a vypravěče Martina Haka. „V jeho příbězích se přeneseme až do dalekého Grónska. Uslyšíme a na vlastní kůži téměř zažijeme příběhy z ledových plání, které jsou určeny nejen dětem, ale také dospělým posluchačům. Trošku tajemný prostor za oponou kina bude tím pravým místem pro toto neobyčejné vyprávění,“ míní Smrčková.

V podvečerních hodinách nabídne festivalový program nové pásmo animovaných pohádek PragueShorts dětem. Filmovou část festivalu uzavře povídkový film Skromní hrdinové největších talentů současné japonské animace, kteří se nechali strhnout k experimentům s dech beroucími vizuály plnými akce a přenádherných světů fantazie.

pozvánka na festival zdroj :z.k.

V rámci doprovodného programu nebude chybět animační dílna. „Náš mladý tým se bude dětem věnovat v prostorách vedle galerie kina. Bude záležet jen na malých tvůrcích, jaký krátký příběh vznikne přímo pod jejich rukama,“ zve k nevšednímu dobrodružství Věra Smrčková. Festival doprovodí také Miniswapík hraček a dětských drobností, které ztratily v dětských pokojích své místo. „Věci k výměně, které by měly být v dobrém stavu, lze donést přímo na místo. Zbylé věci věnujeme do Domova pro rodiče s dětmi,“ doplnila za organizační tým Michaela Walterová ze zábřežského Ekoservisu.

Festival Malé oči proběhne v sobotu 2. listopadu od půl druhé odpoledne. Vstupenky na jednotlivá představení jsou v prodeji za 60 korun, vstup na doprovodné akce je zdarma. Ve foyer kina bude mít i letos svůj improvizovaný stánek Centrum pro osoby s mentálním postižením Pomněnka a šicí dílna, kde bude možné si zakoupit řadu zajímavých dárků a chutných dobrot.

Autor: red., z.k., zdroj foto:z.k.

Fotogalerie

pozvánka na festival              zdroj foto:z.k.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.