Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

14.04.2021 - Středa

Teplota: 6 / 2 - Sníh

15.04.2021 - Čtvrtek

Teplota: 5 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

HAF! – Šumperskem opět zní oblíbený pozdrav

12. května 2016 - 22:38

Zpět na seznam článků

Soutěžící nebojte se přihlásit!

HAF! – Šumperskem opět zní oblíbený pozdrav

Šumperský hafan 2014 zaznamenal i psí svatbu zdroj foto: archiv sumpersko.net

V souvislosti s blížící se akcí Šumperský hafan stále častěji mezi lidmi zaznívá věta „My na Hafana přijdeme, ale soutěžit nebudeme, můj pes nic neumí.“

Šumperský hafan 2014 zdroj foto: archiv sumpersko.net

Vážení milovníci psů, zejména majitelé necvičených pejsků, právě pro Vás je určena tato soutěž. „Vůbec nevadí, že Váš pejsek není přeborník v poslušnosti, neumí chodit po zadních ani štěkat na povel. Pejskové, kteří jsou krásní, mají úžasný rodokmen, jsou šikovní, umí poslouchat, překonávat překážky, dokonce i tančit, ti všichni mají své soutěže, kde se můžou předvádět a kde ukážou své schopnosti,“ říká jedna z organizátorek Hafana 2016 – ředitelka Vlastivědného muzea Marie Gronychová.

Šumperský hafan 2014 zdroj foto: archiv sumpersko.net

Ale většina pejskařů má své pejsky „jen“ pro potěšení, nemají ani výstavní, ani sportovní ambice, ale přece jen by chtěli občas svého parťáka ukázat, chtěli by se setkat s jinými podobně „postiženými“ lidmi, chtěli by se pobavit a třeba i najít kamarády na společné procházky a venčení. „Šumperský hafan je soutěží pro všechny pejsky a záleží hlavně na Vás, jak se na předvedení připravíte. Můžete se třeba s pejskem nějak podobně nastrojit, můžete ukázat, jak si s ním rozumíte, jak se máte rádi nebo ho prostě jen přivedete do kruhu,“ osvětluje Marie Gronychová.

Šumperský hafan 2014 zdroj foto: archiv sumpersko.net

Rozhodčí budou posuzovat srdcem, ne podle standardu, takže třeba právě Váš Broček bude ten nejlepší. Takže šanci mají úplně všichni. "A kdo ví, třeba Vás zaujme i nějaká aktivita. Například běhat za střapcem nebo dělat agility může každý pejsek, nemusí k tomu mít rodokmen ani průkaz původu," dodává Marie Gronychová.

Šumperský hafan 2014 zdroj foto: archiv sumpersko.net

Organizátoři se těší, že se nebudete ostýchat, přijdete a zkusíte štěstí hlavně Vašeho čtyřnohého parťáka, ale i Vaše. Přihlášku najdete na webových stránkách ZDE

Samozřejmě se můžete přihlásit až v den konání akce. „Jen připomínáme, že limit je 50 pejsků a pro nás jako organizátory je jednodušší, když dopředu budeme znát počet soutěžících a jejich rozdělení do tříd,“ dodává za celý organizační tým Marie Gronychová.

Autor: Marie Gronychová, Stanislava Adoltová

Fotogalerie

Šumperský hafan 2014 zaznamenal i psí svatbu                 zdroj foto: archiv sumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.