Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 19. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tragická dopravní nehoda na Jesenicku

18.03.2019 - Tragická dopravní nehoda na Jesenicku - Dva lidé zemřeli...

Počasí

Oblačno

19.03.2019 - Úterý

Teplota: 8 / 0 - Oblačno

Jasno

20.03.2019 - Středa

Teplota: 8 / 0 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

HAFAN a čas! Šest předešlých let s Šumperským HAFANEM

10. září 2012 - 23:00

Zpět na seznam článků

Ohlédnutí do historie veselé akce

HAFAN a čas! Šest předešlých let s Šumperským HAFANEM

Hafan - leták, jak se soutěží

Myslíte si, že Azor nebo Ťapka nemají své favority, svou psí miss? Mýlíte se, i naši chlupatí přátelé mají svou miss či missáka. Ale nevolí ho přímo oni sami, nýbrž jejich přátelé a kamarádi páníčci.

Hafan 2011 - diváci

Letos se již po šesté sejdou milovníci psů na veselém odpoledni, aby ve třech kolech oblíbené psí soutěže ukázali, co jejich chlupáčci umí. Nejšikovnější z nich si pak odnese trofej a označení Šumperský HAFAN 2012.

Pořadatelem této rodinné show jsou Liga na ochranu zvířat Šumperk, Vlastivědné muzeum v Šumperku a informační portál sumpersko.net. Letošní ročník bude opravdu skvostný, protože patronát nad jeho konáním převzala paní Karla Mornstein - Zierotin ze zámku Bludov.

Porota složená z odborníků, ale i laických příznivců psů z kulturního a společenského života, bude pečlivě vybírat Nejhezčího, Nejroztomilejšího a  Nejposlušnějšího hafana. Celým rodinným odpolednem bude již třetím rokem provázet herečka Divadla Šumperk Olga Kaštická.

Soutěž pro čtyřnohé psí chlupáče bez rozdílu věku, rasy, výšky, váhy i pro jejich dvounohé páníčky, se koná již od roku 2006. Příznivci psů se intenzivně snažila sehnat dostatek hlasů a podpory pro stavbu psího útulku v Šumperku. Stavbu útulku se zrealizovat nepodařilo, nicméně myšlenka každoročního setkávání zůstala. Nultý ročník soutěže, které se účastnilo dvacet psů, vyhrála Lenka ŠIRCOVÁ a její Kavalír King Charles španěl Tony. Soutěž se konala na dnes již neexistujícím kynologickém cvičišti na Nových Domkách. Již tehdy měla soutěž tři kola.

hafan2006

Rok 2007 jsme vynechali. Nesešlo se ten rok dosti odvážných organizátorů, příprava nás stála spousty energie a na poslední chvíli se vše zhatilo.

Rok 2008 se nesl ve znamení druhého ročníku soutěže. Prostor na Nových Domkách soutěžící vyměnili za centrum Šumperka, zázemí našli v Pavlínině dvoře, protože spolupořadatelem se stalo Vlastivědné muzeum v Šumperku. Akce se výjimečně konala v polovině prázdnin 12. července, a přes řadu dovolených a jiných aktivit ve městě se sešlo na třicet psích soutěžících. Cenu pro vítěze a titul HAFAN 2008 si odnesla přespolní černá fenečka křížence neurčité rasy Kitty mladé třináctileté slečny Báry GOJOVÉ z Ostravy, která uspěla v předchozích dvou disciplínách na předních místech.

hafan2008

V roce 2009 se konal třetí ročník Šumperského HAFANA. Dění se opět přeneslo do areálu muzea a v poměrně sychravém odpoledni se o titul pro rok 2009 utkalo 22 hafanů. Cenu nejvyšší a přízeň diváků i poroty si nakonec odnesla mladá  fenka Maila, rezavý maďarský ohař slečny Lenky SLOŽILOVÉ.

hafan2009

Čtvrtý ročník 2010 opět propršel. Ale i přes ne příliš příznivé počasí se sešlo neuvěřitelných 34 soutěžících. Tradicí se již stalo pořádání soutěže v Pavlínině dvoře. Psí soutěž o třech kolech nakonec vyhrála kříženka Nelliie Terezy ČADILOVÉ ze Šumperka.

hafan2010

Pátý ročník se konal v loňském roce a opět se soutěžní den zdařil díky LOZ a Vlastivědnému muzeu v Šumperku, ale přibyl i organizátor další. Informační portál sumpersko.net. Šlo o zatím největší ročník co účasti diváků i získaných cen. ZDE  V roce 2011 se sešlo více jak třicet pět hafanů, do soutěže se jich nicnémě zapojilo jen dvacet tři. Vítězem se stalo štěňátko Riky, majitelky Adély Reissausové.

hafan 2011

Za předchozí léta se pak stalo milou součástí věnovat výtěžek z akce na dobročinné účely. Liga na ochranu zvířat  peníze ze startovného i vybrané piškoty předala do útulku ve Slezských Pavlovicích a do soukromého kočičího azylu paní Vrábelové. V roce 2011 se navíc poprvé uskutečnila i internetová soutěž HAFAN SYMPAŤÁK, kterou zorganizoval informační portál sumpersko.net.(výsledky soutěže z roku 2011 ZDE)

Nezbývá tedy než doufat, že se letošní, již šestý ročník, který se uskuteční v neděli 16. září opět vydaří. Připraveny jsou tradiční tři soutěžní kola, ukázky psích aktivit, internetová soutěž o HAFANA SYMPAŤÁKA a nově i psí módní přehlídka.Je tedy na co se těšit!

Nezmeškejte vy ani vaši chlupatí mazlíčci. Každý soutěžící pes má šanci vyhrát hned v neděli 16. září. Pokud mu štěstí nebude přát, tak se může, jako jeden z padesáti soutěžících, zapojit do internetové soutěže Hafan SYMPAŤÁK 2012. Výsledky soutěže budou vyhlášeny na Mikuláše.

hafan 2011 - ukázky

 

Autor: S. Marešová, foto:soukromý archív S.Marešová a sumpersko.net

Fotogalerie

Hafan - leták, jak se soutěží
Hafan - leták strana 2, jak se soutěží
ilustrační snímek            zdroj:sumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.