HOKEJ: Rytíři Kladno vs Salith Šumperk 7:2

31. ledna 2015 - 21:27

Draci se do předkola play-off neprobojovali

logo Salith Šumperk

Padesáté kolo první hokejové ligy se nedobře zapíše v historii šumperského hokeje. V sobotu 31. ledna šumperští hokejisté nezvládli duel na ledě Rytířů, když prohráli vysoko 2:7.

Draci po první třetině prohrávali pouze 1:0. Druhá třetina však byla ve znamení brankového útoku domácího týmu, který na konci prostřední části hry vedl již 5:0. Jednu z branek vstřelil i bývalý hráč šumperského výběru Denis Kindl.

Ve třetí třetině zvýšil na 6:0 Martin Kehar. Snížit se podařilo Tomáši Frtinovi, který tak potvrdil svoji formu v závěru sezóny, co se týče branek. Po brance Eberleho, dokázal na konečných 2:7 vstřelit gól Aleš Staněk.

Ústí nad Labem dokázalo porazit Litoměřice výsledkem 4:3 a to pro Šumperk znamená trpký konec, neboť tento výsledek zabránil Drakům probojovat se do předkola play-off.

tabulka

Podrobnosti:Třetiny: 1:0, 4:0, 2:2.

Branky a nahrávky: 12. Rudovský (Dragoun, Kaberle), 27. Rudovský (Eberle, Zeman), 29. Kindl (Horna), 39. Strnad (Šilhavý), 40. Eberle (Horna, Kaberle), 48. Kehar (Strnad, Machač), 53. Eberle – 50. Drtil (Vrdlovec, Berger), 60. Staněk (Žálčík, Drtil). Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Šmika. Vyloučení: 6:8. Využití: 4:0. Diváci: 1820. Střely na branku: 40:22. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:2.

Kladno: Chábera – Kaberle, Gutwald, Zeman, Lukáč, Kania, Kehar – Horna, Dragoun, Rudovský, Hořava, Kindl, Eberle, Tenkrát, Stach, Dalecký, Šilhavý, Machač, Strnad

Šumperk: Svoboda – Holík, Bail, Sedlák, Novotný, Drtil, Slavík – Haas, Plášek, Velecký, Staněk, Moskal, Žalčík, Brunec, Vrdlovec, Berger, Rimmel, Vachutka, Popelka

Autor: red.,h.s.