HOKEJ:Salith Šumperk vs HC Most 4:2

15. února 2014 - 14:11

„Byla to hokejová holomajzna,“ řekli fanoušci, ale tři body jsou doma!

Karel Plášek - nezmar týmu Salith Šumperk foto:šumpersko.net

Netradičně v pátek 14.února se uskutečnilo na Zimním stadionu v Šumperku poslední utkání základní části I.hokejové ligy.

Šumperský soupeř z Mostu, již jistý účastník baráže, přijel s cílem pokusit se získat nějaké body s vědomím, že domácímu celku se v poslední době moc nedaří. Úkol Draků byl jen jeden! Vyhrát! Konec tabulky je zahuštěný a celky od sebe drží jen minimum bodů.

Salith Šumperk vs HC Most

Utkání přihlížely prořídlé tribuny, jen sektor DraFans byl zcela zaplněn.

První třetina začala na obou stranách velmi opatrně, skoro bázlivě. Ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat chybu. Tento styl vyhovoval hlavně Mostu, který založil svou hru na silné defenzivě spojené s brejky. Most se dopouštěl v defenzívě chyb za které byl opakovaně trestán častým vylučováním hráčů. Draci tak měli jedinečnou možnost hrát v přesilovce pět na čtyři a také pět na tři. Bohužel ani tyto výhody nevedly k zisku branky.

Paradoxem je, že v takové situaci si první gólovou příležitost pravili hosté v šesté minutě a jen díky Štůralovi zůstal stav 0:0. Do konce třetiny se brankově neprosadilo žádné mužstvo.

Fotogalerie ZDE

Druhá třetina nebyla o moc lepší a přítomní fanoušci ji označili, jako „nehoráznou holomajznu“. Ve 20‘ minutě diváky na tribuně zamrazil mostecký brejk, který Slavíček proměnil v branku 0:1.

Studená sprcha pro Draky znamenala větší snahu o vyrovnání, ale soupeř se velmi efektivně bránil. Je pravda, že Draci opakovaně zamkli svého soupeře v jeho obranné třetině, ale to bylo také vše, protože hra se odehrávala především v rozích a bez střel na brankáře. Smutný pohled na tuto hru skončil teprve až ve 37.minutě.

Salith Šumperk vs HC Most - vyrovnáno

Půhoný, který protlačil kotouč za Hanuljakova záda vyrovnal na 1:1. Hrálo se dál, autor poslední branky Půhoný se dostal v poslední minutě druhé třetiny do nájezdu na Hanuljaka. V poslední chvíli byl sražen mosteckým obráncem k ledu. Hlavní rozhodčí bez zaváhání nařídil trestní střílení, ke kterému se postavil faulovaný Půhoný.

Trestní střílení se exekutor snažil zakončit do levého horního rohu branky, ale Hanuljak skvělým zákrokem puk vytěsnil mimo branku.

Strastiplný hokej pokračoval i ve třetí třetině. Až v 50 minutě zvýšil Novotný na 2:1 a o dvě minuty minuty později Půhoný na 3:1. Stále nebylo nic rozhodnuto. Když v 56 minutě hosté Písaříkem snížili na 3:2, na Draky padlo olovo, naopak soupeř byl v laufu. Naštěstí pro domácí přišla závěrečná mostecká power-play, kterou domácí Kolouch potrestal střelou do prázdné branky. Šumperk vyhrál 4:2.

Draci sice získali tři body, ale předvedený výkon patřil k těm ne zrovna podařeným. Sedm nevyužitých přesilovek a branková potence hovoří sama za sebe. Pokud bude domácí celek předvádět takovéto výstupy i nadále, můžeme obsadit druhé sestupové místo paradoxně právě s Mostem. Je na zamyšlenou proč třetím rokem bojuje Šumperk pravidelně o udržení se v I.lize.

K plusu pátečního zápasu patří výkon Půhoného, brankáře Šrůraly a především neúnavného rváče Karla Pláška, kterým svým výkonem jednoznačně převyšoval své spoluhráče.Pokud by takovéto nasazení měli i ostatní, byl by průběh zápasu zcela v jiné rovině.

Podrobnosti zápasu:Třetiny: 0:0, 1:1, 3:1

Branky a nahrávky: 37. Půhoný (Plášek, Starý), 50. Novotný (Dudáš), 52. Půhoný (Kolouch, Semorád), 60. Kolouch (Haas, Dudáš) - 23. Slavíček (Tauš), 56. Písařík (Bojer, Smolka). Rozhodčí: Přikryl - Lukš, Novák. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 618. Střely na branku: 48:43. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Šumperk:Štůrala-Holík, Starý, Dudáš, Pastor, Novotný, Gewiese-Haas, Plášek, Půhoný-Staněk, Moskal, Žálčík-Semorád, Kucsera, Kolouch-Brunec, Skoumal, Cink. Trenér:Kučera.

Most:Hanuljak - Pavelka, Charousek, Hora, Čížek, Kasal, Tůma-Bojer, Smolka, Písařík - Nedrda, Slavíček, Tauš-Palaščák, Sedláček, Kafan-Homer, Andres. Trenér:Mrázek.

Stanovisko trenéra Salith Šumperk, Radka Kučery:

Salith Šumperk vs HC Most - trenér Radek Kučera

“Určitě jsou dnešní body hodně vydřené. Bohužel se pořád trápíme s proměňováním šancí, stejně tomu bylo i v utkání proti Mostu. Proti takovému soupeři se hraje vždy špatný hokej, Mostečtí neměli co ztratit a šli za nějakým bodovým ziskem. Bylo vidět, že si často jejich hráči dost věřili na puku. Naštěstí nám pak padly do branky puky na 2:1 a 3:1. Tomu jsme ovšem šli naproti, ve druhé třetině si myslím, že byli naši kluci o dost lepší. Škoda komplikace v závěru zápasu, kdy jsme vedli už jen o gól. Už jsme to ale potom dohráli v klidu.“

Autor: sol.,foto:sumpersko.net