27. listopadu 2014 - 06:50

Draci Slovan nezkrotili

HOKEJ: Šumperk  vs  Ústí nad Labem 1:3

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Ve středu 26. listopadu pokračovala 28. kolem první hokejová liga. Na domácí led Salith Šumperk dorazil sousední celek z celkové tabulky HC Slovan Ústí nad Labem.

První třetinu zvládl lépe HC Slovan, bekhendová střela Jana Kloze zalétla do branky Koutského. Druhá třetina se nesla ve znamení vyloučení, Slovan je zužitkoval k navýšení skóre na poměr 2:0. Krátce po začátku třetí třetiny snížil skóre Daniel Vrdlovec. Závěrečný tlak Draků ústil ve spoustu šancí na vstřelení vyrovnávací branky, ale byly to znovu vlastní přesilovky, na čem Šumperk ztroskotal.

Salith zkusil i hru bez brankáře v šesti mužích v poli, toho ale soupeř využil k úplnému rozhodnutí. Jaroslav Roubík svým druhým gólem zápasu s klidem poslal touš do svatyně – 1:3.

Celek z Ústí nad Labem si odváží domů všechny body a konečnou výhru.

Podrobnosti:Třetiny: 0:1, 0:1, 1:1.

Branky a nahrávky: 46. Vrdlovec (Žálčík) – 16. Kloz (Vágner), 37. Roubík (Holomek), 60. Roubík. Rozhodčí: Úlehla – Křivohlavý, Svoboda. Vyloučení: 5:10, navíc Patrik Moskal (SUM) 10 minut OT + OT do konce utkání a Martin Novotný (SUM) trest ve hře. Využití: 0:1. Diváci: 947. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Šumperk: Koutský – Drtil, Holík, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík – K. Vávra, Vrdlovec, Velecký – Brunec, Moskal, Žálčík – Staněk, Illéš, Blahuta – Cink, Vachutka, Kužílek

Ústí n.L.: Volke – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Smetana, Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – Pořický, Kloz, Merta – Kuchynka, T. Vávra, Přeučil – Baránek, Kopta, Gengel

Řekl po zápase:

Radek Kučera, Salith Šumperk: „Bohužel, dnes jsme nebyli schopni využít spoustu šancí, třeba i přesilovku pět na tři. Už v první třetině nepadly branky z tutových příležitostí, později nás trápila spousta vyloučení. I v té sestavě, v jaké aktuálně hrajeme, dnes mohl zápas vyjít. Ale bohužel se nezadařilo a výhru odváží soupeř do Ústí. Ohledně vysokých trestů, těžko soudit. Možná se už mělo pískat dříve a dopadlo by to úplně jinak. Rozhodčí nám situaci vyložil s tím, že Martin Novotný na něj úmyslně vystřelil puk. Ale já si myslím, že kotouč pouze nahazoval a šlo o nešťastnou náhodu.“

Autor: red.,h.s.

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv