07. srpna 2014 - 10:59

První přípravné utkání má domácí celek za sebou

HOKEJ:Šumperk vs Volžsk  4:5

HOKEJ:Šumperk vs Vložsk 4:5 foto:sumpersko.net

Ve středu 6. srpna na Zimním stadionu v Šumperku se uskutečnilo první přípravné utkání domácího celku, který na svém ledě přivítal ruský Ariada-Akpars Volžsk. Pro šumperské hokejisty to byla velmi tvrdá zatěžkávací zkouška, protože do zápasu nastoupili z plného tréninku a to teprve po třetím dnu na ledě na rozdíl od svého soupeře, který na ledě trénuje již třetí týden.

Salith Šumperk

První představení hráčů si nenechali ujít šumperští fanoušci, kteří i přes prázdninové aktivity si našli čas a přišli povzbudit své mužstvo. Jen pro zimní stadion tradiční teplé oblečení nahradili letní trička, šortky a nazouváky.

fanoušci v letním

První minuta první třetiny nezačala pro domácí celek zrovna nejšťastněji. Nejrychleji si u domácí branky zorientoval Alexandr Gutov, který objel Koutského klec a otevřel skóre zápasu ve prospěch ruského celku 0:1. Sebevědomý Volžsk tlačil na pilu a svého soupeře přehrával zejména v osobních soubojích. Psala se čtvrtá minuta zápasu a Volžsk udeřil podruhé. Fotogalerie I.

Konstantin Fast tvrdou ráno z pravé strany střelil na Koutského vyrážečku 0:2.

stav 0:2

Začátek to nebyl veselý, ale šumperský celek začal postupně zvedat hlavu a přizpůsoboval se tvrdé hře svého soupeře, který až někdy nevybíravými zákroky atakoval hráče za hranicí pravidel. Domácí si však nenechali nic líbit. Psala se 14“ a Lukáš Žalčík natáhl puk do útočné poloviny, zde byl přiopravený Vladimnír Cink, který uklidil puk za Litvinova záda 1:2.

stav 1:2

stav 1:2

Fanoušci branku ocenili mohutným potleskem a skandováním. I nadále se hrál tvrdý hokej na obou stranách, kdy měl rozhodčí plno práce s vylučováním hráčů. Závěr první třetiny hráli domácí hráči v početní převaze a v době, kdy běžela poslední minuta, kdy již nikdo nedoufal v branku, se jedenáct vteřin před koncem, nejlépe v brankovišti zorientoval Aleš Staněk, který hostujícímu brankařovi nedal žádnou šanci 2:2. Do kabin tak šly obě mužstva se smírným výsledkem.

nadšené povzbuzování

Druhá třetina byla ve znamení množství osobních soubojů a vylučování. Vedení na svou stranu strhl domácí celek, když v 34“ důrazný Kamil Vávra překonal volžského brankaře 3:2. Fotogalerie II

stav 3:2

Pak došlo v obranné třetině volžského mužstva k faulu na domácího hráče, který vyprovokoval hromadnou rvačku, kterou hlavní sudí ocenil několika tresty, kdy se na lavičce objevili i tři hráči na každé straně. Ve 38 „ se Janu Bergrovi nepodařilo proměnit trestné střílení a naopak volžský Vladimír Šepelev překvapil domácího brankaře Daniela Zelenku a bylo srovnáno 3:3.

Ve třetí třetině se jako další zapsal do listiny střelců Michal Velecký, který nádhernou střelou zvyšoval na 4:3. Náš soupeř to však nevzdával a v 53“ se mu podařilo srovnat stav zápasu Alexejem Koževnikovem na 4:4. Tento stav vydržel až do konce zápasu. Konečné vítězství získal na svou stranu náš soupeř z Volžska, kdy Denis Kamajev v 64“ rozhodl o vítězi.

Šumperk vs Volžsk

Třetiny: 2:2, 1:1, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 14. Cink (Žalčík), 20. Staněk (Brunec, Holík), 34. Vávra (Vachutka), 49. Velecký (Vachutka) – 1. Gutov, 4. Fast (Mironigin, Jefgrafov), 38. Šepelev (Koževnikov), 53. Koževnikov (Islamov, Šepelev), 64. Kamajev (Čisťjakov). Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Štěpán. Vyloučení: 11:14. Využití: 1:1. Diváci: 650. Střely na branku: 40:30

Sestavy Šumperk: Koutský (31. Zelenka) – Mrkvička, Holík (30. Žáček), Starý, Novotný, Slavík, Sedlák (30. Drtil), Beneš, Gewiese – Haas, Žalčík, Cink – Staněk, Plášek, Brunec – Vachutka, Velecký, Vávra – Dostálek, Berger, Lehečka

Volžsk: Litvinov (31. Petrov) – Fast, Bogolejša, Mironigin, Hutov, Čisťjakov, Vasilijev, Horban, Kamajev, Korkin, Jevgrafov, Bančerev, Koževnikov, Šepelev, Orlov, Islamov, Zabornikov, Ryžyč, Začypejko, Mitrochin, Ložkin, Kočkarev, Žuravlev

Trenér Salith Šumperk, Radek Kučera, řekl po zápase: „Samozřejmě byly věci, které se daly udělat v zápase s Volžskem lépe. Ale nemůžeme ještě tolik hodnotit, tým je teprve tři dny na ledě a kluci mají plnou tréninkovou zátěž. Musím naopak říct, že jsem mile překvapen výkonem týmu, kéž by se takhle nedařilo jen dnes, ale i v následujících utkáních. Nové hráče a posily znám, všichni mají kvalitu. Teď samozřejmě záleží, kdo z nich nejvíce zabojuje o smlouvu. Máme s kolegou trenérem nad čím přemýšlet, protože dnes nováčci ukázali hlad po úspěchu.“

Autor: sol.,foto:sumpersko.net

HOKEJ:Šumperk vs Vložsk 4:5        foto:sumpersko.net