Hasiči Olomouckého kraje uspěli v záchranářském maratonu
13. října 2025 - 12:11
Přebor ČR

Hasiči Olomouckého kraje uspěli v záchranářském maratonu zdroj foto: HZS OLK
Úspěch jako hrom si připsali hasiči z přerovského územního odboru HZS Olomouckého kraje v celorepublikové soutěži záchranných týmů v Hradci Králové. V extrémně náročném Přeboru HZS ČR v poskytování neodkladné první pomoci byli v neúprosné konkurenci ze všech nejlepší!
A o co v klání šlo? „Hasiči absolvovali maraton zdravotnické péče na sedmnácti stanovištích, v terénu strávili dlouhých sedmnáct hodin, kdy si mnohdy sáhli při plnění náročných úkolů až na dno sil jak fyzicky, tak i psychicky. Modelové situace simulovaly například požár v cele královéhradecké vazební věznice, tonoucí osoby v jezírku, kolaps pracovníka na rozhledně na Chlumu nebo amputace po přejetí kolejovým vozidlem na nádraží. Scénáře přitom nebyly dopředu známé, o to více prověřily znalosti, dovednosti a taktiku celého týmu,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.
Akce se zúčastnilo celkem na dvě stě osob – účastníci byli z řad hasičských záchranných sborů krajů, Záchranného útvaru HZS ČR, středoškolských studentů ze SOŠ PO a VOŠ PO z Frýdku-Místku a HZSp Jaderná elektrárna Dukovany a.s., rozhodčí a množství figurantů.
Autor: red., L. Balážová, zdroj foto: HZS OLK
Fotogalerie
Další články z rubriky
Podmínky užití |
Prohlášení o přístupnosti |
Reklama |
Kontakty |
Nastavení souborů Cookies
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.