Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 18. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Úspěšní sportovci okresu Šumperk

18.09.2021 - Úspěšní sportovci okresu Šumperk - Převzali ocenění...

Počasí

18.09.2021 - Sobota

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

19.09.2021 - Neděle

Teplota: 15 / 7 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Horská výzva má zastávku v Jeseníkách

30. července 2021 - 12:37

Zpět na seznam článků

O víkendu 6. – 8. srpna

Horská výzva má zastávku v Jeseníkách

Letošní druhá a současně poslední bodovaná zastávka seriálu Horská výzva je na programu už příští víkend. Milovníci horských běhů a trekingu se tentokrát setkají v Jeseníkách.

Atraktivní tratě, které pořadatelé tradičně připravují a jež zahrnují několik místních monumentů, však mohou být inspirací nejen pro aktivní běžce, ale také pro jejich doprovod. „Pro závodníky jsou připraveny klasické tři trasy – Long (64 km), Half (38 km) a Short (14 km), na které je stále možné se přihlásit v místě konání závodu na Červenohorském sedle,“ připomněl zásadní informaci Pavel Zitta, ředitel závodu.

Jako první se na královskou trasu Long vydají se svými čtyřnohými miláčky dogtrekaři a to půl hodiny před páteční půlnocí. Dvacet minut po nich vybíhá zbytek pole. „Noční běh přitom už není jen dominantou ultra specialistů, kterým jde jen o čas a vítězství, čím dál častěji si kouzlo nočních horských běhů užívají i naprostí amatéři. Samozřejmě nejde o lidi, kteří se z ničeho nic zvednou z gauče a běží, ale jsou to účastníci, pro které hraje prim ten silný zážitek z klidné horské noci a osobního výkonu. Nepotřebují se porovnávat a kohokoli překonávat, překonávají sami sebe a téměř tři tisíce výškových metrů. Osobně mohu potvrdit, že Jeseníky za to stojí,“ pronesl mluvčí závodu Patrik Pátek, když současně připomněl, že zbývající distance vycházejí v sobotu dopoledne – střední trasa Half vybíhá od 9 hodin a nejkratší Short od 10 hodin. Na každé přitom startují jednotlivci, dvojice a dogtrekaři.

Horská výzva zdroj foto: archiv P. Pátek - PatRess

Závod jako takový startuje už přímo z horského prostředí. Červenohorské sedlo ve výšce nad tisíc metrů nad mořem nabízí od začátku přímý výhled a vstup do krajiny. Zážitek pak v případě dvou nejdelších tratí umocní výběh na dvě velké dominanty Jeseníků – Praděd a vodní přečerpávací nádrž Dlouhé stráně.

Horská výzva zdroj foto: archiv P. Pátek - PatRess

Horská výzva ale není jen o běhu. Svým nesoutěžním sedmikilometrovým benefičním Pochodem s Mixitkou i pomáhá. Polovina startovného tradičně poputuje na konto Lukáška, který už jedenáct let bojuje s následky svého předčasného narození. 

Zastávka v Jeseníkách uzavře bodovanou část seriálu. Poté se body z letošních dvou a loňských dvou závodů sečtou a vyhodnotí při bonusovém závodě v říjnu na Pálavě (9. října). „Poslední dva ročníky jsme museli silně improvizovat, stále čekat a podřizovat aktuální situaci a všem nařízením. Nebyla to sranda, ale jsem moc rád, že se nám daří závodu zachovat jeho vysokou úroveň a hlavní myšlenku – tedy motivovat lidi k aktivnímu pohybu v nádherných horách Česka. Vždy se těším na atmosféru, která během akce vládne,“ zve k účasti na Horské výzvě Pavel Zitta.

Autor: red., P. Pátek, zdroj foto: P. Pátek - PatRess

Fotogalerie

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

ŠumpeRun 2021 III

ŠumpeRun 2021 III

Fotek: 77
Přidáno: 12.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.