Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 24. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mikolas Josef zpíval na Šumpersku

23.08.2019 - Mikolas Josef zpíval na Šumpersku - Překvapení ke...

Počasí

24.08.2019 - Sobota

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

25.08.2019 - Neděle

Teplota: 30 / 17 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ikona šumperského hokeje, Vladimír Velčovský, říká: „Emoce z uplynulé sezóny se ve mně stále mísí...“

30. března 2015 - 01:57

Zpět na seznam článků

Nastávající sezóna bude oslavou 10.výročí, kdy s Radkem Kučerou vedeme v Šumperku profesionální hokej. A to je výzva!

Ikona šumperského hokeje, Vladimír Velčovský, říká: „Emoce z uplynulé sezóny se ve mně stále mísí...“

Chtě nechtě, šumperský hokej může znovu přepsat v historických přehledech kolonku "nejúspěšnější sezóna v dějinách klubu". Šumperští Draci až do posledních kol sahali po premiérové účasti ve vyřazovacích bojích 1. hokejové ligy, jenže ani bodový zisk, který v minulých sezónách na umístění v TOP10 s přehledem stačil, předkolo nezajistil.

lgo klubu

 

Šumperk poté dohrál sezónu ve skupině play-out, ve které již nemohl prakticky přijít o 11. místo v soutěži. Znovu pak do osudu ligy promlouvali i šumperští jedinci, například Patrik Moskal, Aleš Holík a další. Nyní je ta vhodná doba, aby ředitel klubu, Vladimír Velčovský, zhodnotil sezónu. Rozhovor vedl Jaroslav Svoboda.

Vladimír Velčovský - závěr sezóny 2015 vyzývá k přemýšlení

Jak byste zhodnotil uplynulou sezónu?

Vladimír Velčovský:  S odstupem několika týdnů se pocity ve mně stále mísí. Na jednu stranu mě mrzí a štve, že jsme nedokázali uhrát předkolo play-off, které neskromně prozradím, jsme si sami prosadili. Zároveň je potřeba dodat, že jsme dosáhli historicky rekordního počtu bodů po 52 kolech a přesto to na postup nestačilo. To znamená, že konkurence byla silná.

Kdy přišlo to zlomové období, které stálo tým postup do play-off?

Vladimír Velčovský: V druhé polovině listopadu, tedy na přelomu soutěže do své druhé poloviny. Měli jsme sedm hráčů zraněných či nemocných, k tomu disciplinární trest šest utkání pro Martina Novotného. Tam se lámal chléb. Na interních poradách jsem několikrát zdůrazňoval, že se bude rozhodovat před Vánocemi, a že po nich bude konkurence zase o něco silnější. Mrzí mě, že se to zase potvrdilo. Tam byl ten zlom. Přitom nikdo si do poloviny soutěže nemyslel, že by nám předkolo mělo uniknout. Stalo se.

Důležitým pro konečný výsledek byl i dvojzápas s jihlavskou Duklou.

 Vladimír Velčovský: To bylo dokonání všeho. Přáli jsme si z tohoto dvojutkání tak tři, čtyři body. Nezískali jsme nic. Jihlava si dle mých informací mezi Vánocemi a Silvestrem přehodila všechna utkání za účelem zvýšeného tréninku tak, aby dočerpala síly a připravila se na závěrečnou část sezóny. K nám přijela velmi silná a potvrdilo se, že naladila formu. Bohužel i tak si nemyslím, že by nás nějak smázli. V prvním utkání rozhodl nepředvídatelný odraz kotouče od plexiskla. Nicméně Dukla získala šest bodů a už tehdy bylo zřejmé, což jsem říkal, že to Jihlava dotáhne v lize daleko.

Ještě se vrátím k období, které jste zmiňoval, plné zraněných a nemocných, a také hlavně k trestu Martina Novotného. Jak moc mohl ten vysoký trest, dle vás, ovlivnit výsledky v onom klíčovém období a tedy být důležitý i pro celou sezónu a konečný ligový výsledek?

Vladimír Velčovský: Nemyslím si, že by tahle stopka ovlivnila sezónu. Tu ovlivnila kombinace všech faktorů, které jsem zmiňoval předtím plus nedostatečná náhrada. Možná teď někoho překvapím, samotnému hráči i trenérům jsem to řekl do očí. Jak jsem několikrát viděl ten záznam, bohužel musím říci, že došlo ke zkratu hráče a ten rozhodčího trefit chtěl. Bavme se ale o výši trestu, ten byl přísný.

Jak byste zpětně hodnotil výkony posil?

Vladimír Velčovský: Jak někteří hráči splnili očekávání, proč byli zde, tak od jiných jsem čekal více. Jako majitel a ekonom sleduji poměr mezi finančními náklady a výkony na ledě. Osobně jsem čekal více od našeho hráče Michala Veleckého, který se po dvou letech vrátil z Jihlavy do mateřského klubu. I Tomáš Sedlák měl loňskou sezónu lepší. Ať ale jen nekritizuji, v první polovině, tři čtvrtiny soutěže se mi opravdu líbila formace kolem Patrika Moskala se Staňkem a Žálčíkem. Excelentní výkony Patrika Moskala, které slábly, ale vedle něj velmi vyrostl Žálčík.

Lukáš Žálčík

V průběhu sezóny jsem měl výhrady i ke Karlu Pláškovi, kde jen bojovnost nestačí. Hráč se pak při čtvrté, páté kličce zamotal, ztratil kotouč a z protiútoku často padl gól. Bojovník je ovšem příkladný. V krizi se pak pozná síla týmu a charaktery hráčů. Krizi jsme měli, spoléhal jsem, že starší a zkušenější hráči to zatáhnou a udělají si pořádek na ledě i v kabině. Bohužel to nevyšlo. Pak je tu nějaká polovina týmu, kde jsem čekal lepší výkonnost, což jsou otázky pro hlubší analýzu trenérů. Některé informace jsou také interní záležitostí klubu.

sezóna 2014/15

V návaznosti na předchozí odpovědi se rovnou zeptám, jak to vypadá s některými hráči pro další období klubu? Předpokládám, že hráči, kteří v závěru sezóny již chyběli, nejspíš nejsou v záměru pro další ročník.

 Vladimír Velčovský: Mančaft za dobu tří let, kdy je, pominu-li nějaké kosmetické změny, neudělal nějaký výrazný výsledek. Na tento kolektiv jsme spoléhali, na partu lidí, která se tu sehrávala. Rozhodli jsme se tedy, že do tohoto kádru sáhneme trochu hlouběji. Ptal jste se na hráče, kteří v závěru sezóny chyběli, a to brankář Vladislav Koutský a útočník Aleš Staněk. Těmto dvěma hráčům nebude nabídnut kontrakt v Šumperku. Podobných hráčů bude více, naopak je několik hráčů, se kterými buď uzavřeme novou smlouvu, nebo uplatníme opci. Několik hráčů se rozmýšlí, co a jak dále, pár hokejistů je ze vzdálenějších končin, i oni se rozmýšlí. Řešení soupisky ale bude nějakou dobu trvat a musím dodat, že některé věci budu záměrně natahovat. Vše má vliv také na ekonomiku klubu a já se neuvážu do smluvně - závazkového vztahu s hráčem, aniž bych věděl, že bych těmto závazkům nebyl schopen dostát. Naopak v srpnu do kempu na ledě přijde více hráčů, aby si trenéři mohli vybírat.

Zmiňujete trenéry, jak to vypadá v této oblasti týmu?

Vladimír Velčovský: Radek Kučera dostal nabídku a zvažuje ji. Měl by zároveň dostat asistenta a pohrávám si nyní s myšlenkou hrajícího asistenta či asistenta, který hrál vrcholově hokej. Před třemi lety měl tuto pozici Roman Meluzín, když se postupovalo do 1. ligy. Tento krok má hodně velkou vazbu na ekonomiku, Šumperk nebude schopen zaplatit extraligového trenéra s nějakou veleúspěšnou historií.

trenér Radek Kučera foto: sumpersko.net

První liga je minulostí, baráž přede dveřmi. Jaké dáváte šance Chomutovu a Českým Budějovicím na postup do extraligy?

Vladimír Velčovský: Na přímou otázku dám přímou odpověď. Chomutov zřejmě postoupí, České Budějovice podle mého ne. To znamená, že naopak někdo musí sestoupit. A tam se mísí pohledy. Olomouci bych velice přál extraligu, na druhou stranu bych si přál i derby. Klubu přeji jen to nej..., ať zůstane v extralize, má štěstí a peníze. Pokud by sestoupila, tak by to naopak znamenalo derby a zřejmě plný stadion.

Vladimír Velčovský a Radek Kučera

Závěrem, chtěl byste něco vzkázat i partnerům a fanouškům?

Vladimír Velčovský: Bez trvalé podpory partnerů a fanoušků v Šumperku a stabilního prostředí nelze dělat hokej. Jsem neskonale vděčný za každý moment, za každý přínos do klubu. Ono se říká, že není vše o penězích, ale že peníze jsou až v prvním pořadí. Shánět prostředky pro zdejší hokej je stále těžší a těžší. Děkuji všem, kteří do klubu něčím přispívají a na druhé straně vyzvat všechny, kteří mají možnost klubu pomoci, nechť mě kontaktují. Chtěl bych v tom mezidobí popřát všem lidem, kteří mají rádi hokej, aby nabrali síly a společně doufali, že mužstvo bude na začátku sezóny dobře poskládané a konkurenceschopné. Nastávající sezóna bude oslavou 10. výročí, kdy s Radkem Kučerou vedeme v Šumperku profesionální hokej a z tohoto pohledu bychom chtěli pro celý Šumperk udělat výraznější úspěch.

sezóna 2014/15

Redakce sumpersko.net se připojuje k poděkování Vladimíru Velčovskému, Radku Kučerovi a celému týmu za reprezentaci Šumperka. 

Autor: red., J. Svoboda, foto: sumpersko.net

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.