Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 23. září 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zubní pohotovost ve FN Olomouc se na dva týdny přestěhuje

23.09.2019 - Zubní pohotovost ve FN Olomouc se na dva týdny...

Počasí

23.09.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 11 - Zataženo

24.09.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jak postupuje policie v případu Ireny Čížkové?

08. listopadu 2011 - 10:56

Zpět na seznam článků

Nebuďte lhostejní k násilí

Jak postupuje policie v případu Ireny Čížkové?

Irena Čížková

V minulém článku Patnáct let neobjasněná vražda v Mohelnici jsme připomněli brutální vraždu středoškolské učitelky angličtiny, která tehdy otřásla nejen všemi, kteří jí osobně znali, ale vyděsila i ostatní obyvatele Mohelnice.

Nejasný motiv činu nahrával a dodnes nahrává všemožným dohadům. Zajímalo nás, jak se případ vyvíjí dnes a zda jsou kriminalisté blíže k jeho vyřešení. Požádali jsme o stanovisko Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje. „Případ vraždy z roku 1996 zůstává i nadále neobjasněný,“ informoval tiskový mluvčí policie, poručík Michal Pižurin a dodává: „V současnosti je veden odborem obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje krajskými kriminalisty. Do neobjasněného případu probíhá operativní doplňování, ověřování a shromažďování nových poznatků, které by vedly k úspěšnému dopadení pachatele. Jedná se například o různé analýzy srovnávání jiných spáchaných násilných a trestných činů.“ Počet vyšetřovatelů a detektivů, kteří se na případu podíleli, se dá počítat do desítek. Od začátku šetření prošel obsáhlý spis kvůli prověřování různých stop a podezřelých osob celou republiku. „Případem se nejprve zabývali krajští kriminalisté Severomoravského kraje v Ostravě, kteří vyšetřovali případy na přiděleném teritoriu,“ přibližuje putování spisu mluvčí Policie ČR Olomouckého kraje Michal Pižurin.

Na zavražděnou Irenu Čížkovou vzpomínají dodnes zejména její přátelé a rodina, kteří neskrývají hořkost i rozpaky nad postupy, které zažili při vyšetřování a  mohly vést až k zmatení celého případu. V. P. s rodinou (pozn.redakce - totožnost je redakci známa), příbuzní Ireny Čížkové, s nimiž trávila zavražděná volné chvíle, přemítá: „Má vůbec ještě cenu se po 15 letech hrabat v detailech tak hrůzného činu bestiální vraždy?“  Znepokojeni jsou jak délkou vyšetřování, tak i přístupem police, která je již více jak 4 roky nekontaktovala, aby je seznámila s průběhem vyšetřování, či je oslovila za účelem doplnění informací. „Je to snad záměrné mlčení vůči rodině a veřejnosti ?“ pokládá otázky V. P.  Rozhořčila je také mediální kampaň, která krátce po vraždě měla za cíl jejich příbuznou a kamarádku zdiskreditovat jako slušnou ženu. O tom hovoří i další příbuzná, sestřenice M. L.  (pozn. redakce -  totožnost je redakci známa): „Nás, kteří jsme ji měli rádi, stále tíží všechny nejasnosti a je nám nesmírně líto, že televize krátce po zveřejnění výzvy k případu v odvysílaných pátracích relacích uváděla Irenu jako ženu, která navazovala s muži často kontakt a muže často střídala.“

Od dosud nevyřešené násilné smrti Ireny Čížkové byla veřejnost několikrát oslovena, aby pomohla při objasnění případu. Právě s blížícím se smutným výročím Vás žádáme o pomoc:Máte-li vy nějakou informace k případu, pište na mail: redakce@sumpersko.net.“ I po patnácti letech může být zrovna Váš poznatek, i když Vám připadne banální, tím doplňujícím, který pomůže usvědčit vraha.

 

 

 

Autor: S.Marešová, S. Adoltová

Fotogalerie

Irena Čížková
Irena Čížková při své poslední dovolené v r.1996

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Medový den 2019

Medový den 2019

Fotek: 44
Přidáno: 22.09.2019

VESELENÍ v Šumperku

VESELENÍ v Šumperku

Fotek: 79
Přidáno: 21.09.2019

Netradiční odpoledne v Muzeu silnic

Netradiční odpoledne v Muzeu silnic

Fotek: 71
Přidáno: 21.09.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.