Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Policejní honička v Litovli

25.02.2021 - VIDEO. Policejní honička v Litovli - Zdrogovaný řidič...

Počasí

25.02.2021 - Čtvrtek

Teplota: 12 / 4 - Jasno

26.02.2021 - Pátek

Teplota: 12 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jak se dařilo šumperským studentům v politice?

13. listopadu 2013 - 13:44

Zpět na seznam článků

Simulační hra o komunální politice v Šumperku již podruhé

Jak se dařilo šumperským studentům v politice?

simulované jednání zastupitelstva- moderuje starosta Zdeněk Brož zdroj foto:mus

V Šumperku ve dnech 6. – 8. listopadu proběhla další z řady simulačních her o komunální politice pořádaných zastoupením Friedrich-Ebert-Stiftung v České republice, tentokrát ve spolupráci s městem Šumperk a Gymnáziem Šumperk. Jednalo se přitom o vůbec první české město, kam se hra po více než dvou letech vrátila již podruhé.

Projektu se pod vedením lektorů Martina Voráče a Tomáše Jungwirtha zúčastnili studenti septimy a třetího ročníku šumperského gymnázia. Již během prvního dne se studenti velmi aktivně zapojovali do diskuse o problémech, které je v Šumperku trápí. Osvěžili si i teoretické znalosti týkající se rozdělení moci ve státě či fungování městského zastupitelstva.

diskuse se studenty

Během druhého dne se studenti rozdělili do fiktivních politických stran a vybrali si témata pro své návrhy usnesení a interpelace. Simulovanému zasedání předcházela návštěva jednání skutečného zastupitelstva města. Studenti se ho zúčastnili nejen v rolích diváků, ale na závěr také vystoupili se svými dotazy na zastupitele. „Zajímala je především práce místních strážníků, rozdělování dotací do sportu a problematika hazardu. Podobnými tématy se přitom studenti rozhodli zaobírat i během svého simulovaného jednání,“ popsala tisková mluvčí města Olga Hajduková.

Starosta Zdeněk Brož, který simulované zasedání moderoval, využil svých pedagogických zkušeností a vyprovokoval studenty k zajímavé diskusi. Například téma rozmístění a práce policejních hlídek se tak přes problematiku bezdomovectví rozvinulo až k diskuzi o odpovědnosti rodičů za požívání alkoholu dětmi. „Znovu se také diskutovalo o hernách v centru města. Změnu městské vyhlášky omezující provozní dobu heren a jejich umístění v určitých lokalitách nakonec studentské zastupitelstvo odsouhlasilo, stejně jako revitalizaci Sadů 1. máje, opravu chodníků a rekonstrukci autobusového nádraží,“ přiblížil lektor Martin Voráč.

Významnou motivací do budoucna pro zapojené studenty by nepochybně bylo, pokud by starosta a zastupitelé jimi přednesené podněty vzali vážně v potaz a na jejich základě předložili skutečné návrhy usnesení.

Autor: red.,M.Voráč,zdroj foto:mus

Fotogalerie

simulované jednání zastupitelstva- moderuje starosta Zdeněk Brož   zdroj foto:mus

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.