fitnesskotelna
fitnesskotelna
fitnesskotelna
Čtvrtek 25. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dny lidové architektury

25.07.2024 - Dny lidové architektury - Hanácká obec Cholina oživila...

Počasí

25.07.2024 - Čtvrtek

Teplota: 23 / 14 - PoloJasno

26.07.2024 - Pátek

Teplota: 25 / 11 - Zataženo

240 650 fitness kotelna

Krušná Výzva přilákala do hor nováčky

30. června 2019 - 11:15

Zpět na seznam článků

Třetí zastávka seriálu Horská výzva

Krušná Výzva přilákala do hor nováčky

Třetí zastávka seriálu Horská výzva 2019 zdroj foto: P. Pátek/PatRESS.cz

Krušné hory totiž přilákaly k účasti celou řadu nových běžců, kteří se dokázali dokonce i probojovat na stupně vítězů. Na královské trase Long ale přemožitele nenašli lídři posledních závodů Radek Steklý s Janem Žaloudkem.

Celkoví loňští vítězové seriálu si jdou zatím jednoznačně za svojí letošní obhajobou. S naprostým přehledem totiž severočeská dvojice Radek Steklý a Jan Žaloudek ovládla nejdelší trasu Long také na Božím Daru. „Na osmém kilometru jsme ještě viděli čelovky, ale pak už ne. Začátek jsme napálili, abychom později mohli polevit a užít si pohledy na Krušné hory. Díky tomu jsme už Klínovec šli na pohodu a závěrečný seběh dolů jsme si užívali,“ sdělil člen vítězné dvojice Jan Žaloudek, když ihned pochválil pořadatele. „Letos byla suprově značená trať. Bylo to stoprocentní. Ten, kdo to dělal, byl hodně precizní, vůbec jsme nepotřebovali hodinky. I když bylo hodně popadaných stromů, značení bylo výborné a my se mohli plně soustředit na výkon,“ dodal Žaloudek.

Třetí zastávka seriálu Horská výzva 2019 zdroj foto: P. Pátek/PatRESS.cz

Třetí zastávka seriálu Horská výzva 2019 zdroj foto: P. Pátek/PatRESS.cz

Vítězové osmašedesátikilometrovou trať zvládli za sedm hodit a osm minut, čímž o pět minut překonali své loňské maximum. „Všiml jsem si, že jdeme rychle, ale pod sedm hodin bychom se dnes asi nedostali. Já toho měl tak akorát. Na trati bylo hodně popadaných stromů. Zezačátku jsme je přeskakovali, v závěru už jsem přes ně padal,“ podotkl zlatý longař Radek Steklý, který se svým parťákem vsadil druhé dvojici lehce přes půl hodiny.

Třetí zastávka seriálu Horská výzva 2019 zdroj foto: P. Pátek/PatRESS.cz

Třetí zastávka seriálu Horská výzva 2019 zdroj foto: P. Pátek/PatRESS.cz

Na celkovém druhém místě přiběhli vítězové kategorie Mix – Plzeňáci Vlastimil Vágner s Dominikovou Slavotínkovou. Oba v Krušných horách zvítězili i v loňském roce, avšak v kategorii mužský a ženský dogtreking. Letos se rozhodli usilovat o vítězství společně a plán plní na sto procent. Přestože na třetí dvojici měli náskok hodinu, snadný závod to pro ně údajně nebyl. „Musím přiznat, že Krušné hory dvakrát nemusím, nikdy mi moc nešly a ani dnes mi nebylo dvakrát dobře. Myslela jsem, že skončím už na druhé občerstvovačce. Žaludek neposlouchal a celá jsem byla taková skřípnutá, chvíli to vypadalo, že tam zůstanu,“ netajila se Dominika Slavotínková, když současně podotkla, že s parťákem i přesto zaběhla lepší čas než loni se psem. „Pes táhne, ale nic neřekne, tady to řídí Vlasta,“ usmála se Dominika Slavotínková.

Třetí zastávka seriálu Horská výzva 2019 zdroj foto: P. Pátek/PatRESS.cz

Trojici nejrychlejších dvojic na Longu uzavřeli druzí muži Petr Vltavský a Štěpán Kotrba. Ti na vítězné duo Steklý-Žaloudek ztratili více než půl druhé hodiny. Takhle dvojka, která spolu šla vůbec poprvé, se seznámila přitom zcela náhodně. „Známe se přes Radka Steklého, ale každý jsme z jiného koutu republiky. Zatímco kolega je od Opavy, já jsem z Kutné hory. Své výkony ale známe ze závodů, na kterých se potkáváme, takže jsme věděli, že na tom budeme podobně a snažili jsme se si vzájemně vyhovět,“ poznamenal Štěpán Kotrba, člen stříbrného mužského týmu na Longu.

Třetí zastávka seriálu Horská výzva 2019 zdroj foto: P. Pátek/PatRESS.cz

Ženám na královské distanci kralovaly Alexandra Zemanová se Zdeňkou Pečkovou, které na téměř sedmdesátikilometrovou trať potřebovaly slabých dvanáct hodin.  Nejrychlejšími psími vodiči byly Petr Hron a Lucie Pichrtová.

Ceny se však rozdělovaly celkem na třech tradičních tratích – Long (68 km), Half  (42 km) a Short (18 km) a v téměř dvou desítkách kategorií, na nichž v součtu bojovalo na sedm stovek účastníků. Mnozí z nich přijeli na Horskou výzvu úplně poprvé. „Jak už název napovídá, je to výzva. Proto jsem do toho šel. Občas se proběhnu u nás na Přešticku, tak proč ne po horách?  Pro mě to byl první závod a jsem spokojený - organizace super, počasí parádní, krásně jsme se opálili. Ještě bych na trať dal nějaký stánek s pivek. a bylo by to dokonalý,“ usmál se Jindřich Hanzlík z Přeštic, který při své premiéře uzavíral na krátké trase čtvrtou desítku. „Já neměl jiné ambice než si to zkusit. Osmnáct kilometrů jsem nikdy neběžel, jen čtrnáct a po rovince, takže toho mám dost, ale bylo to krásný. A mám co zlepšovat,“ dodal Hanzlík, když slíbil, že zamíří i na příští závod na Šumavě.

Někteří, jako třeba Ladislav Šinka z Chebu, při svém prvním startu dokázali hned zvítězit. Šinka totiž ovládl mužský Half.

Krušné hory nalákaly také řadu mladých běžců. Na krátké trati se představil třeba čtrnáctiletý Šimon Junek z Prahy. „Už jsem tady potřetí. Mám rád běh na dlouhé vzdálenosti, jinak hraju fotbal, mám rád snowboard, lyže a celkově rád sportuji,“ řekl mladý Šimon Junek, který si s trasou poradil za dvě hodiny a osm minut. „Myslím, že to je solidní výsledek, takže já jsem spokojený,“ usmál se sympatický mladík. A jak by on sám pozval své vrstevníky? „Ať jdou ven, když je tak krásné počasí. Myslím, že tady by si to užil každý,“ pronesl Junek, který v rámci Horské výzvy zamíří ještě na podzim do Mikulova.

Se svojí maminkou Zuzanou tým vytvořila teprve desetiletá Nela Marková z Plzně. Loni Horskou výzvu šla s tátou. „Je to jednoduché. Jednou chce závodit maminka a jednou tatínek,“ mrkla maminka Zuzana Marková, která s dcerou v Krušných horách startovala poprvé. „Je to tu hodně hezký, jsme v přírodě a Horská výzva je prostě jiný závod než ty ostatní, normální,“ svěřila se Nela Marková, která závodně plave a nyní se hodlá věnovat triatlonu.

Třetí zastávka seriálu Horská výzva 2019 zdroj foto: P. Pátek/PatRESS.cz

Na sedm set účastníků Horské výzvy může být pro každého velkou inspirací. Za každým závodníkem stojí vždy zajímavý příběh a jiný důvod k účasti. „My už Horskou výzvu zažili loni. Byla tu nádherná atmosféra a jsou tu skvělé občerstvovačky. Táhne nás zejména příroda a v těch výzvách do kopců je ten správný adrenalin. Placky nás nebaví, chceme překonat jen sami sebe. Naším cílem je přežít a zlepšit vlastní čas,“ vysvětlila Doris Bigasová. To předčasně skončila premiéra pro Amálii Klepáčkovou z Lovosic. „Přemluvil mě kamarád, abychom šli halfa, ale nakonec měl hrozné puchýře a kvůli bolestem jsme museli skončit dříve. Na Šumavě mi to bude muset vynahradit,“ popíchla parťáka Klepáčková.

Na každé zastávce se jde nesoutěžní Pochod s Mixitkou. „Za námi je další krásná zastávka. Mám strašnou radost, když vidím tu spokojenost účastníků a zejména tu širokou paletu od dětí po seniory. Každý bere výzvu po svém a to je přesně to, o co se snažíme,“ shrnul víkend na Božím Daru ředitel seriálu Pavel Zitta, který současně pozval milovníky běhů na další zastávku. V pořadí již čtvrtý závod startuje za tři týdny na Šumavě.

Autor: red., P. Pátek, zdroj foto: P. Pátek/PatRESS.cz

Fotogalerie

Třetí zastávka seriálu Horská výzva 2019  zdroj foto: P. Pátek/PatRESS.cz

Související články

Další články z rubriky

Krajem projede cyklistický závod Czech Tour

Krajem projede cyklistický závod Czech Tour

Mezi účastníky bude i stáj Soudal-Quick-Step

HOKEJ: Vstupné pro sezónu 2024-25

HOKEJ: Vstupné pro sezónu 2024-25

Šumperský hokejový klub informuje

Exkluzivní Fotogalerie

Den s Horskou službou III.

Den s Horskou službou III.

Fotek: 72
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou II.

Den s Horskou službou II.

Fotek: 68
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou I.

Den s Horskou službou I.

Fotek: 91
Přidáno: 22.07.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.