Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 21. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

HOKEJ: Informace o vstupném

20.07.2019 - HOKEJ: Informace o vstupném - Ceny vstupného pro...

Počasí

21.07.2019 - Neděle

Teplota: 27 / 18 - Bouřky

22.07.2019 - Pondělí

Teplota: 26 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Lávka na Červenohorském sedle bude stát 16 milionů

12. března 2015 - 11:34

Zpět na seznam článků

Olomoucký kraj zaplatí polovinu

Lávka na Červenohorském sedle bude stát 16 milionů

Zvýšení bezpečnosti silničního provozu, stejně tak zvýšení atraktivity lokality Jeseníků z pohledu cestovního ruchu. To jsou hlavní důvody, proč dá kraj v letošním roce peníze na výstavbu lávky na Červenohorském sedle.

Lávka, která spojí frekventovanou silnicí rozdělené lyžařské středisko, se začne stavět už letos. Z celkové částky 16 milionů korun zatím hejtmanství zaplatí polovinu.  „Máme zájem podpořit takové investiční akce, které mají smysl. To je právě i případ lávky na sedle. Myslím, že 8 milionů korun je hezký začátek. Kolik ale nakonec kraj zaplatí, bude předmětem další diskuze se starosty obcí kolem Červenohorského sedla,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Alois Mačák.

popis projektu zdroj: ŘSD

Olomoucký kraj záměr obce Loučná nad Desnou o výstavbu lávky na Červenohorském sedle intenzivně podporoval. V roce 2009 dokonce schválil poskytnutí dotace na stavbu ve výši 4,3 milionů korun. Projekt se tenkrát neuskutečnil kvůli nulové státní dotaci. „Lávkou se vyřeší bezpečné přecházení silnice nejen lyžařů v zimní sezóně. Lávka bude také součástí hlavní turistické trasy na Šerák a Praděd. Tato lokalita je velice zajímavá pro celoroční výlety,“ dodal Mačák.

Červenohorské sedlo foto:sumpersko.net

Stavba lávky se plánuje na letošní rok a dokončena by měla být v roce 2016. Práce budou spojeny s opravou úseku silnice I/44, kterou má na starosti Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.