Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

Letošní „Podnikavá hlava“ zná vítěze

28. května 2021 - 16:05

Zpět na seznam článků

Vyhrál projekt funkční evidence pro chovatele stád

Letošní „Podnikavá hlava“ zná vítěze

ilustrační foto: upol

Už podvanácté našla Univerzita Palackého v Olomouci (UP) Podnikavou hlavu. Vítězem letošního ročníku soutěže, kterou tradičně pořádá Vědeckotechnický park UP, se stala Dominika Sokolová se svým projektem funkční evidence pro chovatele stád Festada. Kromě celkové výhry projekt získal i Cenu Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK) pro nejinovativnější nápad. Na druhém místě se umístil projekt webové platformy s online kurzy Kovář Masaryk od Adama Koláře, který se zaměřuje na řemeslné a ruční práce a který současně zvítězil i ve speciální kategorii Podnikatel z UP. Do třetice porotu zaujal projekt Maminko klid od Barbory Brázdilové. Jeho vizí je mít kolem sebe klidné a sebevědomé matky, které rozumí svým pocitům a umí se orientovat ve faktech.

Dvanáctý ročník opět proběhl online. Členové poroty zasedli ke svým počítačům a přes webovou aplikaci se potkali s vybranými finalisty v rámci videokonference na jedné obrazovce. Soutěžící měli možnost své nápady prezentovat jako v předchozích letech, pouze s tím rozdílem, že své nápady představili svým kolegům z pohodlí svého domova. Dotazy poroty byly pokládány ihned po prezentaci jednotlivých projektů.

Letošní soutěž se zároveň nesla ve znamení změn – zajímavé podnikatelské nápady byly totiž hledány pouze v Olomouckém kraji a mezi studenty a zaměstnanci UP. Porotu z vybraných finalistů nejvíce zaujal nápad Dominiky Sokolové, který pomáhá chovatelům stád funkčně evidovat jejich chov.

Nápad byl natolik zajímavý, že vyhrál i kategorii ICOK pro nejinovativnější nápad. „Jako každý rok jsem moc rád, že jsem zasedl v porotě. A věřím, že dotazy a připomínky členů poroty byly přínosné a posunou jednotlivé projekty dál. Především ale chci říct těm, kteří nevyhráli, že odvaha přihlásit se a čas, který soutěžící svým projektům věnovali, jsou to největší vítězství,“ řekl Petr Kubečka, ředitel Vědeckotechnického parku UP a současně jeden ze členů poroty.

Vyhlášení vítězů a rozdělení cen proběhlo v odpoledních hodinách také online. Hlavního vítěze celé soutěže – projekt Festada – vyhlásil náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jan Šafařík. On ani porota sice zatím neměli možnost osobně pogratulovat vítězům, ale slavnostní atmosféra byla cítit i z obrazovky. Finalisté se mohou osobně potkat při předávání cen vítězům dne 1. července v rámci oslavy 14. narozenin VTP UP. „Naše výhra je velký krok nejen pro náš projekt, ale hlavně pro české ovčáctví. Neskutečně si vážíme výhry, je to skvělá zpětná vazba,“ řekla Dominika Sokolová po oznámení svého vítězství.

Přítomní partneři a porotci soutěže poděkovali všem soutěžícím za odvahu předstoupit se svým podnikatelským nápadem a zároveň jim nabídli svou podporu a pomoc ve formě konzultací.

Soutěž Podnikavá hlava je určena budoucím, začínajícím i zkušeným podnikatelům. Soutěže se dosud zúčastnilo přes tři sta šedesát soutěžících a nabídla spoustu zajímavých nápadů. Do letošního dvanáctého ročníku se registrovalo čtyřicet sedm soutěžících, z toho devatenáct zaslalo své podnikatelské plány. Do finále bylo vybráno deset nejlépe zpracovaných podnikatelských záměrů.

Autor: red., G. Sýkorová Dvorníková, zdroj foto: upol

Fotogalerie

ilustrační foto: upol

Související články

Další články z rubriky

Na kole jen s přilbou

Na kole jen s přilbou

Budou opět upozorňovat horští záchranáři s Týmem silniční bezpečnosti

Ludmila a Vlastimil ze Zábřeha zachránili život

Ludmila a Vlastimil ze Zábřeha zachránili život

Převzali ocenění a poděkování

Benefice studentů podpořila canisterapii ve FN Olomouc

Benefice studentů podpořila canisterapii ve FN Olomouc

Její výtěžek pokryje téměř roční náklady na její služby

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.