Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 02. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal policejní hlídku

02.06.2020 - Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal...

Počasí

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 8 - Oblačno

03.06.2020 - Středa

Teplota: 20 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Město Šumperk už vybralo vánoční strom

06. listopadu 2019 - 06:43

Zpět na seznam článků

K radnici ho přivezou 25. listopadu

Město Šumperk už vybralo vánoční strom

Vánoce u radnice 2017 foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Vánoční strom, který bude zdobit náměstí Míru v Šumperku, dorazí na místo určení v pondělí 25. listopadu v dopoledních hodinách. Smrk pochází ze Šumperku, stojí v místě, kde jeho kořeny způsobovaly havárie kanalizace a vodovodu, navíc byl napaden kůrovcem, takže měl být z tohoto důvodu pokácen.

Výzdoba vánočního stromu, který bude jako jediný v Šumperku, bude stejná, jako v loňském roce, bude oděn do červenobílého hávu. Nově bude slavnostně vyzdobena radnice, na které v druhém podlaží bude rozsvícen po celém obvodu radnice a na věži pás teplých bílých svítidel. Na věži bude navíc umístěna čtveřice herrnhutských, takzvaných ochranitelských, hvězd. Poprvé také budou girlandami ozdobené dřevěné stánky prodejců.

Náměstí bude také zdobit sedm obřích červených baněk o průměru sedmdesát centimetrů a dva menší stromečky, které budou stát u vchodu do radnice. „Každoročně dokupujeme vánoční výzdobu za přibližně dvě stě tisíc korun, letos i kvůli tomu, že stánky se stěhují z Točáku k radnici, jsme do výzdoby investovali o padesát tisíc korun více,“ uvedla vedoucí oddělení komunálních služeb Eva Nádeníčková. Loni například město pořídilo slavnostní nasvícení kašny v Sadech 1. máje.

Vánoce u radnice odstartují na náměstí Míru ve čtvrtek 5. prosince. Stánky se začnou stavět 27. listopadu.

Ve středu 4. prosince proběhnou Vánoce nanečisto, prodejci si otestují stánky a zkušebně navaří první dávku punče. Od tohoto dne po celou dobu konání akce, bude uzavřeno parkoviště na náměstí Míru a nebude průjezdná jedna strana čtvercového náměstí, a to před hlavním vchodem. Náměstí tedy bude průjezdné pouze od ulice Lužickosrbské a auta z něj odjedou ulicí radniční.

Vánoce u radnice 2017 foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Vánoce u radnice 2017 foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Stánky budou oficiálně otevřeny od 5. prosince od 10 hodin. To hlavní dění vypukne v pět hodin večer, kdy se na náměstí vydá od hotelu Grand mikulášský průvod, po programu, který organizuje římskokatolická církev, bude slavnostně rozsvícen Vánoční strom.

Vánoce u radnice 2017 foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Až do 26. prosince budou stánkaři nabízet občerstvení, k mání budou nejen nápoje nejrůznějšího druhu, ale i něco dobrého k snědku. V nabídce bude i vánoční zboží. Město se snaží co nejvíce omezit plastový odpad, proto budou v prodeji vánoční hrníčky, lidé si mohou také přinést na vánoční punč i svou vlastní nádobu.

Autor: red., Soňa Songerová - mus, zdroj foto: archiv sumpersko.net

Fotogalerie

Vánoce u radnice 2017                   foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.