Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policie v Šumperku zjišťuje totožnost muže u bankomatu

17.10.2019 - Policie v Šumperku zjišťuje totožnost muže u bankomatu...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Na přejezdech loni umírali lidé do poslední chvíle

02. ledna 2017 - 08:03

Zpět na seznam článků

Počet mrtvých při střetnutí se zvedl o čtyřicet procent

Na přejezdech loni umírali lidé do poslední chvíle

ilustrační snímek zdroj foto: Drážní inspekce

V uplynulém roce se na železničních přejezdech událo celkem 175 střetnutí, při kterých zemřelo pětačtyřicet osob, přičemž při posledním střetnutí roku, které se událo v sobotu 31. prosince odpoledne u Třeboně, zahynuli dva lidé.

Počet střetnutí na železničních přejezdech v minulém roce v porovnání s rokem předchozím stoupl o šest procent, nicméně počet usmrcených při těchto mimořádných událostech vzrostl o více než čtyřicet procent. Nárůst počtu tragických nehod evidovala Drážní inspekce hned od začátku roku – již v březnu zemřelo na přejezdech devět osob. „Tragickou bilanci loňského roku pak uzavřela nehoda u Třeboně, kde se odpoledne na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor střetl osobní vlak s osobním automobilem. Při této nehodě zemřeli dva lidé,“ uvedl tiskový mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

tabulka zdroj: Drážní inspekce

Mimo železniční přejezdy umírali lidé především při střetu vlaku s osobou. „V roce 2016 jsme zaznamenali celkem 259, což je pouze o jednu méně než v roce 2015, nicméně počet usmrcených při těchto nehodách klesl o sedm. Z dlouhodobého hlediska se počet střetů vlaku s osobou a usmrcených při těchto nehodách držel letitého průměru,“ sdělil mluvčí.

tabulka zdroj: Drážní inspekce

Celkově v uplynulém roce Drážní inspekce na všech dráhách eviduje 4 142 mimořádných událostí, což znamená snížení počtu událostí v porovnání s předchozím rokem o čtyři případy. „Při těchto událostech na všech dráhách zemřelo 245 osob a dalších 675 bylo zraněno, což je meziroční pokles o více než 21 procent,“ uvedl Martin Drápal.

tabulka zdroj: Drážní inspekce

Drážní inspekce již v minulosti připravila řadu preventivních kampaní, aby varovala dospělé i děti před riziky, které jim hrozí na železnici. „V roce 2009 jsme vydali DVD s filmem Hazardéry železnice zabíjí, který názorně ukazuje, co vše hrozí lidem na železnici, pokud se v jejím okolí budou chovat nezodpovědně. Do autoškol jsme také v roce 2007 distribuovali film Řidič, postrach přejezdů, který zdůrazňuje pravidla při přejíždění železničních přejezdů,“ upřesnil mluvčí Drážní inspekce.

Všechny kampaně i z předchozích let jsou k dispozici na webu DI.

Autor: red., M. Drápal

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: Drážní inspekce

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.