Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 22. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře

22.07.2019 - VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře -...

Počasí

22.07.2019 - Pondělí

Teplota: 27 / 14 - Zataženo

23.07.2019 - Úterý

Teplota: 28 / 18 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Na tuzemský trh putovaly zaplísněné chilli papričky z Indie

25. července 2018 - 08:24

Zpět na seznam článků

Celníci a potravinářské inspekce je nepropustili na náš trh

Na tuzemský trh putovaly zaplísněné chilli papričky z Indie

nevyhovující potravina zdroj foto: SZPI

V rámci kontrol dovozu potravin ze zemí mimo EU zajistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celní správou v celním prostoru v Praze - Uhříněvsi nevyhovující zásilku padesát kilogramů potraviny Red chilly whole, sušené nedrcené chilli papričky, 500 g/balení, kterou nepropustila do vnitřního trhu.

Dodavatel do České republiky, společnost Jags Ccreations, India, nepostupovala dle prováděcího nařízení komise, které stanovuje zvláštní podmínky dovozu některých krmiv a potravin z vybraných třetích zemí. Jedním z požadavků je povinnost dovážet tyto komodity prostřednictvím určeného místa dovozu. V případě chilli papriček je jím pro Českou Republiku Celní úřad, Rudná, nikoli CÚ v Praze - Uhříněvsi, kam zásilka dorazila.

nevyhovující potravina zdroj foto: SZPI

V případě dovozu potravin z Indie se uvedené nařízení vztahuje i na další komodity, jako např. muškátové oříšky, podzemnici olejnou, nebo jinak upravované či konzervované arašídy.

Dále dodavatel k zásilce neposkytl povinnou dokumentaci v požadovaném rozsahu, včetně osvědčení o zdravotní nezávadnosti potraviny a vstupní doklad s potvrzením z určeného místa vstupu zásilky do EU. „Část obsahu zásilky jevila také známky zaplísnění, ale vzhledem k nedodržení výše uvedených expedičních postupů nebyla k nepropuštění laboratorní analýza nezbytná,“ uvedl tiskový mluvčí Radoslav Pospíchal.

Příjemcem zásilky do České republiky byla společnost Elleonora, Praha. „Zásilka nebyla propuštěna na náš trh a spotřebitelé tak nebyli ohroženi. Vložili jsme informaci o zjištění do evropského systému rychlého varování RASFF,“ upřesnil mluvčí.

Autor: red., R. Pospíchal, zdroj foto: SZPI

Fotogalerie

nevyhovující potravina                   zdroj foto: SZPI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.