Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 14. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zloděj se vloupal do areálu ve Vikýřovicích

13.11.2019 - Zloděj se vloupal do areálu ve Vikýřovicích - Odnesl si...

Počasí

14.11.2019 - Čtvrtek

Teplota: 7 / 2 - Oblačno

15.11.2019 - Pátek

Teplota: 12 / 5 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nad velkými investicemi v Šumperku zatím visí otazníky

07. ledna 2015 - 23:16

Zpět na seznam článků

Miliony směřují na nová hřiště, opravy škol i obnovu parku.

Nad velkými investicemi v Šumperku zatím visí otazníky

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

S jakým rozpočtem bude hospodařit město Šumperk v letošním roce, dosud není jasné. Radní se chystají finanční plán projednat teprve na svém únorovém zasedání. Musejí však počítat s řadou investičních akcí, které už dříve schválili zastupitelé. 

ustavující zasedání zastupitelstva v Šumperku

Pokračovat mají opravy šumperských mateřinek. Pracovat se bude ve školkách v ulicích Evaldova a Třebízského, v Nerudově vyroste přístavba. Úpravy v mateřinkách vyjdou celkem na 35 milionů korun, část nákladů hodlá radnice krýt dotacemi. Na 7 milionů korun vyjde nové hřiště základní školy v ulici Edvarda Beneše.

Rekonstrukce se dočká základní umělecká škola, v plánu je výměna vodovodu, kanalizace a také elektroinstalace včetně osvětlení. „Vše je již v havarijním stavu. Projekt počítá i s odvětráním koncertního a tanečního sálu. V návrhu rozpočtu je vyčleněno 6 milionů korun,“ uvedla Olga Hajduková, tisková mluvčí radnice.

rekonstrukce se dočká základní umělecká škola

U krytého bazénu vyroste nové sportoviště pro skateboardisty. „Pro tuto akci, kterou zastupitelstvo schválilo na svém prosincovém zasedání, je vyčleněno přes 8 milionů korun. Město se pokusí získat dotaci,“ upřesnila Hajduková. Skatepark by se měl podle ní v budoucnu dále rozrůstat. „Výhledově se počítá s vybudováním venkovní tělocvičny a oválu pro bruslaře, který povede kolem rybníka Benátky,“ vysvětlila mluvčí radnice.

V návrhu rozpočtu se počítá také s dokončením investičních akcí započatých v loňském roce. Jednou z nich je stavba nové hasičské zbrojnice v Temenici. Informovali jsme ZDE.

hasičská zbrojnice v Temenici

Osmnáct milionů hodlá město vydat na dokončení revitalizace Jiráskových sadů. Pokračovat bude rozsáhlý projekt obnovy a dostavby kanalizačních sítí, který financuje společnost VHZ. Šumperk se pak pustí do vybudování nových silnic v ulicích Pod Senovou, Sokolská, Západní a Vančurova. V ulici Javoříčko také vzniknou nová parkovací místa. „Významnou investiční akcí je dokončení nové komunikace v ulici Evaldova, na kterou je v návrhu rozpočtu vyčleněno 12 milionů korun,“ doplnila mluvčí radnice.

Šumperk - dostavba kanalizačních sítí

Jasno zatím není, zda letos zahájí také velké a dlouho plánované akce – modernizace zimního stadionu a krytého bazénu a výstavba knihovny v budově bývalé druhé základní školy. Na všechny tři město nemá vlastní prostředky, muselo by si vypůjčit. Rozhodující proto bude slovo zastupitelů, kteří by rozpočet měli projednat a schválit na veřejném zasedání ve čtvrtek 19. února.

Dokud se neshodnou, bude v Šumperku trvat rozpočtové provizorium, o kterém jsme informovali ZDE.

Autor: red., V. Krejčí, foto:sumpersko.net

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.