Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský zámek

22.05.2019 - Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský...

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nejlepší policisté kraje převzali ocenění

01. března 2019 - 08:15

Zpět na seznam článků

Za rok 2018

Nejlepší policisté kraje převzali ocenění

Nejlepší policisté kraje převzali ocenění zdroj foto: PČR

V Arcibiskupském paláci v Olomouci proběhlo již tradiční vyhlášení a ocenění nejlepších policistů a zaměstnanců Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje za uplynulý rok. 

Ve čtvrtek 28. února proběhl v sále Slavnostní dvorany Arcibiskupského paláce v Olomouci ceremoniál, v rámci něhož byli již tradičně oceněni nejlepší policisté a zaměstnanci Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje za uplynulý rok.

V úvodu slavnostního ceremoniálu nastoupila za znění chorálu Ktož jsú boží bojovníci Čestná jednotka Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Ocenění v podobě služebních medailí Policie České republiky „Za statečnost,“ „Za zásluhy o bezpečnost,“ „Čestné medaile“ a „Za věrnost“ převzalo z rukou náměstka policejního prezidenta brigádního generála Martina Vondráška celkem dvanáct policistů. Mimořádné ocenění - Pamětní bodák Policie České republiky předal brigádní generál Martin Vondrášek plukovníku Miroslavu Spurnému, vedoucímu územního odboru v Prostějově.

Pamětní bodák policejní prezident plukovníku Spurnému udělil mimo jiné za mimořádné zásluhy o policii a trvalý přínos k budování a prosazování dobrého jména policie. V policejních kruzích i odborné veřejnosti je Miroslav Spurný znám díky svému velkému zapálení pro sběratelskou a publikační činnost propagující zejména historii, ale i současnost české policie a četnictva. Je v této oblasti uznávaným a respektovaným odborníkem. Další dva policisté byli oceněni medailonem a medailí ředitele Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, toto ocenění jim předal krajský ředitel plukovník Tomáš Landsfeld.

Druhá část slavnostní akce byla věnována vyhlášení nejlepších policistů a zaměstnanců krajského ředitesltví, a to v několika kategoriích:  Policista roku, Zaměstnanec roku, Tým roku a Čin roku. Ocenění předal společně s hejtmanem Olomouckého kraje Ladislavem Oklešťkem ředitel Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje plukovník Tomáš Landsfeld.

Policista roku 2018

Policistou roku byl vyhlášen nadstrážmistr Jiří Pavlovský, který slouží u pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Zde společně s kolegy z týmu ZONA zasahuje proti pachatelům závažné trestné činnosti. Šíří však dobré jméno policie nejen v rámci činnosti na svém mateřském působišti, ale také v řadě zahraničních misí, kterých se opakovaně účastní již téměř dvacet let. Své povolání považuje za celoživotní poslání a pracuje téměř bez ohledu na svůj soukromý život.

Zaměstnanec roku 2018

Zaměstnancem roku se stal pan Zdeněk Hudec, který patří mezi hlavní pilíře automobilního oddělení odboru správy majetku Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Svou činností významně přispívá k bezchybnému fungování tohoto úseku.

Tým roku 2018

Týmem roku 2018 byla vyhlášena pracovní skupina TOXI územního odboru Olomouc. V roce 2018 kriminalisté TOXI týmu zrealizovali téměř čtyřicet případů drogové trestné činnosti na území města Olomouce a jeho okolí a sdělili obvinění více jak pětapadesát pachatelům

Čin roku 2018

Ocenění za nejzáslužnější čin roku 2018 si převzali čtyři policisté z obvodního oddělení Prostějov 1 nadstrážmistr Rostislav Petržela, nadstrážmistr Ondřej Procházka, nadstrážmistr Petr Tesárek a nadstrážmistr Tomáš Tříska. Policisté vyjeli v noci 19. září k nahlášenému hořícímu domu u nádraží Českých drah v Prostějově. Během prohledávání zakouřených prostor nalezli v objektu spícího muže, kterého vynesli ven. Muži poskytli první pomoc a přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Svým rozhodným jednáním muži zachránili život.

Součástí slavnostního odpoledne bylo i poděkování ředitele Vlastivědného muzea v Olomouci Břetislava Holáska za úspěšné vyřešení případu odcizené historické bankovky z roku 1919 tzv. „státovky“, kterou se díky úsilí olomouckých kriminalistů podařilo v loňském roce po více jak deseti letech vrátit zpět do muzejních sbírek v Olomouci. Odborníci odhadují hodnotu odcizené bankovky na nejméně dva miliony korun. Policisté převzali z rukou ředitele Vlastivědného muzea a hejtmana Olomouckého kraje jako projev poděkování a uznání drobný dárek.

Nejlepší policisté kraje převzali ocenění zdroj foto: PČR

Celé slavností odpoledne zpříjemnilo svým profesionálním vystoupením Olomoucké žesťové kvinteto Moravské filharmonie Olomouc.

Autor: re., J. Dolejší, zdroj foto: PČR

Fotogalerie

Nejlepší policisté kraje převzali ocenění   zdroj foto: PČR
Nejlepší policisté kraje převzali ocenění   zdroj foto: PČR
Nejlepší policisté kraje převzali ocenění   zdroj foto: PČR
Nejlepší policisté kraje převzali ocenění   zdroj foto: PČR
Nejlepší policisté kraje převzali ocenění   zdroj foto: PČRNejlepší policisté kraje převzali ocenění   zdroj foto: PČR
Nejlepší policisté kraje převzali ocenění   zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.