Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 14. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera

14.10.2019 - Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera - Benefiční...

Počasí

14.10.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Obchodní řetězce prodávaly maso s nadlimitním obsahem vody

19. října 2013 - 14:37

Zpět na seznam článků

Potravinářská inspekce výrobky stáhla z tržní sítě

Obchodní řetězce prodávaly maso s nadlimitním obsahem vody

Krůtí prsní řizek -Tesco zdroj foto:SZPI

Stání zemědělská a potravinářská inspekce zjistila vyšší podíl vody, než povoluje příslušná legislativa, u chlazených masných výrobků uváděných do oběhu v provozovnách společnosti Tesco a Globus  Jedná se o následující šarže potravin:

Tesco - Krůtí prsní řízek, spodní filet v půlkilovém balení. Výrobek byl odebrán v provozovně společnosti Tesco v Olomouci. (země původu Polsko)

Krůtí prsní řizek -Tesco

Globus - Kuřecí prsní řízky bez kůže a kostí čerstvé, chlazené, hmotnost 0,76 kg. Výrobek byl odebrán v provozovně společnosti Globus, Chlumecká, Praha. (země původu Polsko)

Kuřecí prsní řizky - Globus

Uvedené nevyhovující potraviny inspekce odebrala v rámci akce zaměřené na plošnou kontrolu jakosti a bezpečnosti masných výrobků, na které se podílely dozorové orgány v gesci Ministerstva zemědělství ČR. “Kontrolní akci nařídil ministr Miroslav Toman,“ uvedl tiskový mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Dále inspekce zjistila klamavě označenou potravinu Vitae d’Oro - Drůbeží paštika v balení 130 g a s označením doby minimální trvanlivosti do 21.5.2015, prodávající:Kaufland, země původu dle průvodní dokumentace:Polsko.

Vitae d Oro - Drůbeží paštika

Na obalu výrobce uvádí, že podíl drůbežího masa minimálně padesát procent. Laboratorní analýza u uvedené šarže prokázala přítomnost masa v objemu devětadvacet procent. „Potravina je označena klamavými údaji a inspekce předmětnou šarži zakázala uvádět do oběhu,“ doplnil mluvčí Kopřiva. Vzorek inspekce odebrala v provozovně Hoang Nguyen Thai, v Brodku u Prostějova.

 

Autor: red.,P.Kopřiva, zdroj foto:SZPI

Fotogalerie

Krůtí prsní řizek -Tesco                zdroj foto:SZPI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.