Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 07. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý recidivista kradl značkové boty

07.07.2020 - Podnapilý recidivista kradl značkové boty - V chodbě...

Počasí

07.07.2020 - Úterý

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

08.07.2020 - Středa

Teplota: 20 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Od bolesti kloubů pomůže nový laserový přístroj

22. listopadu 2019 - 07:17

Zpět na seznam článků

Nemocnice Šumperk posílila své rehabilitační oddělení o další přístrojovou novinku

Od bolesti kloubů pomůže nový laserový přístroj

Laserová terapie pomáhá snižovat bolesti kloubů, pomáhá i při zánětech a otocích a přispívá k rychlejší regeneraci foto: Archiv NŠ

Nový laser pomáhá pacientům ulevit od bolesti kloubů, v léčbě artritidy nebo při následné rehabilitaci po úrazech. Pořízení přístrojové novinky přišlo šumperskou nemocnici na víc než tři sta tisíc korun.

Laserová terapie je rychlou a úspěšnou léčbou s dlouhodobým účinkem. Působí současně na bolest, záněty i otoky a urychluje rehabilitaci pacienta. „Je to vynikající přístroj, který urychluje hojení ran a jizev, také pomáhá při bolestech pohybového aparátu, kloubů nebo páteře. Pozitivní dopad má i v rámci léčby artritidy, přispívá k rychlejší regeneraci v rámci rekonvalescence po úrazech a pomáhá třeba i při léčbě takzvaného „tenisového loktu,“ říká vedoucí fyzioterapeutka rehabilitačního oddělení šumperské nemocnice Zdeňka Procházková.

Ošetření laserem není časově nikterak náročné, trvá zhruba tři až deset minut v závislosti na druhu onemocnění. „Pro úspěšnou rehabilitaci je dobré absolvovat minimálně pět ošetření,“ dodává vedoucí fyzioterapeutka s tím, že samotnému ošetření laserem by měla předcházet osobní konzultace s ošetřujícím lékařem a je třeba mít lékařské doporučení. „MLS laserová terapie je nadstandardní službou a není hrazena ze zdravotního pojištění, za minutu ošetření zaplatí klienti v šumperské nemocnici 20 korun,“ upřesnila Zdeňka Procházková.

Rehabilitačním oddělením ročně projdou necelé dvě tisícovky pacientů. Zdejší tým poskytuje široké spektrum rehabilitační péče. Stará se nejen o pacienty po úrazech a operacích, ale také o pacienty s akutními a chronickými potížemi pohybového aparátu. Stejně tak o pacienty s chirurgickými, interními, neurologickými či gynekologickými obtížemi.

Šumperská rehabilitace prošla v posledních letech také postupnou rekonstrukcí, včetně nákupu nových přístrojů. Jako jedna z mála nemocnic se může pochlubit například speciálním antigravitačním trenažérem chůze. Přístroj pracuje na principu, který vyvinula NASA, a to na rozdílu tlaku vzduchu. Chůze na speciálním chodníku tak připomíná chůzi na Měsíci. V šumperské nemocnici pomáhá novinka při rehabilitaci pacientů po úrazech a operacích dolních končetin. V předchozích letech nemocnice zrekonstruovala také rehabilitační bazén a investovala do své tělocvičny. Pro pacienty zakoupila přístroj k aplikaci plynových injekcí nebo přístroj na léčbu s pomocí rázové vlny.

Autor: red., H. Hanke, zdroj foto: archiv NŠ

Fotogalerie

Laserová terapie pomáhá snižovat bolesti kloubů, pomáhá i při zánětech a otocích a přispívá k rychlejší regeneraci foto: Archiv NŠ

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.