Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 22. května 2025 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Soutěž TFA ovládnul hasič z HZS Plzeňského kraje

22.05.2025 - Soutěž TFA ovládnul hasič z HZS Plzeňského kraje -...

Počasí

22.05.2025 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 11 - Bouřky

23.05.2025 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Olomoucký kraj přispěje na rozšíření potravinových bank

31. července 2023 - 16:31

Zpět na seznam článků

Výdejny potravin budou v každém okresním městě

Olomoucký kraj přispěje na rozšíření potravinových bank

ilustrační snímek zdroj: archiv OLK

Zhruba dvě stě tun pomoci pro více než šest tisíc osob – to je předpokládaná kapacita rozšířené sítě potravinových bank, která vzniká v Olomouckém kraji. A to i díky hejtmanství, které na ni přispěje částkou tři milióny korun. Výdejna potravinové pomoci bude od září v každém okresním městě.

V krajském působí už od začátku roku. „Projekt je zaměřený na matky samoživitelky a rodiny s dětmi, dále na osoby v nouzi, seniory a podobně. Počet lidí, kteří využívají potravinové banky, roste a kraj na to chce reagovat,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Potravinové banky fungují v Česku na principu redistribuce. Znamená to, že lidé si pro jídlo nechodí přímo do potravinových bank, ale získávají jej od výdejních organizací, které s bankami spolupracují.

V Olomouckém kraji jich je jednačtyřicet – řadí se mezi ně například Charita, Člověk v tísni nebo Armáda spásy. „Důvod, proč potřebujeme síť potravinových bank rozšířit, je ten, že organizacím nabízejícím potravinovou pomoc už nestačí sklady a trápí je i nedostatek personálu. Rozšíření výdejen potravinové pomoci do Prostějova, Přerova, Šumperka a Jeseníku distribuci potravin urychlí a zlepší,“ vysvětlil  náměstek hejtmana Ivo Slavotínek.

Autor: red., R. Kmochová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

ilustrační snímek                           zdroj: archiv OLK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Michal Prokop v Šumperku

Michal Prokop v Šumperku

Fotek: 65
Přidáno: 17.05.2025

GASTROFESTIVAL v šumperském parku

GASTROFESTIVAL v šumperském parku

Fotek: 52
Přidáno: 10.05.2025

Šumperský kulturák oslavil 45. narozeniny

Šumperský kulturák oslavil 45. narozeniny

Fotek: 76
Přidáno: 09.05.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.