Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 30. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z jeřábu

30.05.2024 - FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z...

Počasí

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 24 / 10 - PoloJasno

31.05.2024 - Pátek

Teplota: 21 / 13 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Padesát událostí za 24 hodin řešili hasiči v Olomouckém kraji

19. března 2013 - 12:28

Zpět na seznam článků

Sníh komplikuje dopravu

Nekončící vydatné sněžení již od pondělních dopoledních hodin v Olomouckém kraji má již za následek několik událostí, které vyžadovaly pomoc profesionálních i dobrovolných hasičů a to převážně na Prostějovsku a Olomoucku.

Profesionální i dobrovolní hasiči pokračují v nepřetržité pomoci. Linka tísňové pomoci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje stále přijímá nové žádosti o pomoc při odstraňování následků vydatného sněžení a další komplikace s tímto problémem spojených, například kolize vozidel, zapadané osobní i nákladní automobily a další. 

„Z pohledu dopravy je nesložitější situace na R46 u obce Nedvězí, pod kopcem nedaleké benzínové čerpací stanice došlo k zablokování komunikace uvíznutými kamiony. Krátce před půlnocí byl na místo ze stanice v Prostějově vyslán vyprošťovací speciál, který bude postupně asistovat ve vytažení několika kamiónu pro zprovoznění průjezdnosti na rychlostní komunikaci,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Zdeněk Hošák. Na komunikacích například z Prostějova na Čelechovice, Čechy pod Kosířem a dalších místech, leželo několik spadených stromů.

V Olomouci došlo také k několika událostem vyžadujícím pomoc profesionálních hasičů. „Na ulici Synkova hasiči odstranili spadenou větší větev na chodníku. Následně pak na třech místech odstraňovali spadené stromy na osobní vozidla a to přesněji ulice Rožňavská na Novosadech a v místní části Hejčín ulice Ladova a aktuálně ulice Černá u Klášterního Hradiska,“ doplnil tiskový mluvčí Zdeněk Hošák.

Statisticky lze již hovořit o pěti desítkách událostí v návaznosti na avizované sněžení na územní Olomouckého kraje. Od ranních hodin a to převážně na území Olomouckého a Prostějovského okresu přibily i dopravní nehody.

Autor: red.,Z.Hošák, foto:HZS Ok

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.