Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 02. června 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Slepici do Zábřehu přivezou Vojtěch a Tatiana Dykovi

01.06.2023 - Slepici do Zábřehu přivezou Vojtěch a Tatiana Dykovi -...

Počasí

02.06.2023 - Pátek

Teplota: 22 / 10 - SkoroJasno

03.06.2023 - Sobota

Teplota: 20 / 8 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pomoc v bezmoci. Kde a jak pomáhá paliativní péče

30. dubna 2023 - 15:16

Zpět na seznam článků

Prozradí pořad Ambulance aktivního zdraví

Pomoc v bezmoci. Kde a jak pomáhá paliativní péče

Ředitel FN Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D. zdroj foto: FNOL

Základním posláním lékařské vědy je ochrana a zlepšování zdraví, tedy léčba. Co ale v případech, kdy nemocného už vyléčit nelze, nebo když choroba vážně ohrožuje jeho život? Jak mohou zdravotníci pomoci pacientům a jejich rodinám? A jak žít dobrý život s nemocí? Odpovědi na tyto otázky hledá a nabízí paliativní medicína. Právě jí bude věnován letošní třetí díl Ambulance aktivního zdraví (Ambulance AZ), seriálu debat odborníků pořádaného Fakultní nemocnicí Olomouc.

Zhruba tři čtvrtě hodiny trvající pořad připravovaný ve spolupráci s olomouckým televizním studiem bude naživo k vidění ve středu 3. května od 17 hodin. Následně také ze záznamu na webu ambulance AZ.fnol.cz

„Paliativní medicína propojuje znalosti a zkušenosti lékařů, sester, psychologů, sociálních pracovníků i duchovních a podává pomocnou ruku pacientům a jejich blízkým v bolestných situacích, kdy do jejich životů osudově zasáhne nemoc. Jedná se o multidisciplinární obor, jehož význam stále stoupá a dnes je již neodmyslitelnou součástí moderní lékařské vědy,“ říká autor pořadu a jeho průvodce profesor Roman Havlík ředitel Fakultní nemocnice Olomouc. Jeho hosty ve studiu budou tentokrát lékařka Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny a ambulance paliativní medicíny FN Olomouc Martina Kirchnerová a člen Podpůrného a paliativního týmu FN Olomouc lékař Jan Hálek.

Cílem projektu Ambulance AZ je připomenout veřejnosti téma aktivního zdraví a zodpovědného přístupu každého z nás k vlastní tělesné i duševní kondici. „Letošní série je věnována konkrétním diagnózám, jako jsou vedle zubního kazu například hypertenze, diabetes či obezita. Společně s pozvanými odborníky budeme pátrat po tom, jaké jsou příčiny vzniku těchto civilizačních onemocnění a zda a jak lze zvrátit jejich průběh až k úplnému či alespoň částečnému vyléčení,“ uvedl tiskový mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher.

Autor: red., Adam Fritscher, zdroj FN Olomouc

Fotogalerie

Ředitel FN Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D.    zdroj foto: FNOL

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.