Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 23. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Druhý parkovací dům v Šumperku

22.01.2022 - Druhý parkovací dům v Šumperku - Má stát na...

Počasí

23.01.2022 - Neděle

Teplota: 1 / -8 - Oblačno

24.01.2022 - Pondělí

Teplota: 0 / -3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Postřelmůvek v loňském roce investoval miliony

05. ledna 2022 - 12:56

Zpět na seznam článků

Rekonstrukce lávky, nová cyklostezka i oprava kaple

Postřelmůvek v loňském roce investoval miliony

Zrekonstruovaná lávka přes Hraniční strouhu zdroj foto: obec

Postřelmůvek s tři sta třinácti obyvateli, sedmi zastupiteli a dvěma zaměstnanci obce během loňského roku zrealizoval hned několik náročných projektů, oslavil výročí 660 let od založení obce a zorganizoval Den Mikroregionu Zábřežsko.

V únoru, po vysoutěžení veřejné zakázky přesahující 2,2 miliony korun, započali zde s rekonstrukcí lávky na cyklostezce Postřelmůvek – Postřelmov. Začátkem června bylo dílo zhotovené firmou JR stavby CZ předáno k užívání a slouží chodcům a cyklistům, místním i z dalekého okolí.

Právě včas, neboť 19. červen byl v obci naplánován jako Den Mikroregionu Zábřežsko (sedmnáctý v pořadí) a jako Oslava výročí 660 let od založení obce. „Po nové lávce tak mohli proudit návštěvníci ze sousední obce Postřelmov do pořádající obce. O kulturní program toho dne se postarala Postřelmovská muzika, folklorní soubor Markovice Postřelmov, Country kapela Holátka ze Šumperka a Cimbálová muzika Stupava z Dolních Bojanovic, děti z mateřské školy v Postřelmůvku a děti ze základní školy v Rovensku. Pro tak malou obec byly přípravy této regionální akce velice náročné, ale všichni v obci spojili své síly a dokázali ostatním, že i v malé vesnici se dají dělat velké věci,“ uvedl starosta Postřelmůvku Stanislav Sitta.

Den Mikroregionu Zábřežsko zdroj foto: obec

Výstavba oploceného multifunkčního hřiště s umělým povrchem u tělocvičny a Lidového domu, kterou vysoutěžila firma Ekozis za 1.8 milionu korun, odstartovala v druhé polovině srpna. Stavba byla dokončena a předána 18. listopadu. „Místní už se nemohli dočkat, až si zahrají volejbal, nohejbal, tenis, fotbálek, street basketball, anebo si v následující zimě zabruslí na zaledované ploše,“ dodal starosta.

A aby toho nebylo málo, současně s tímto projektem probíhala od srpna také generální oprava pláště budovy dominanty obce, kaple sv. Michala při hlavní silnici. „Po téměř šedesáti letech se budova dočkala nových nátěrů střešní krytiny, klempířských prvků včetně věže se zvonicí. Na podkladě znaleckého posudku Petra Hoška a havarijního stavu pláště budovy, bylo provedeno statické zajištění obvodu pláště ocelovými táhly. Celá fasáda objektu byla srovnána a kompletně opravena novou vrstvou probarvené silikonové omítky v barevném provedení dle návrhu architekta Ivo Skoumala. Nelze opomenout také provedení vhodných úprav odvodnění u vstupu a v okolí budovy, včetně terénních úprav. Po více než šedesáti letech byly obnoveny ze sbírek občanů a daru Římskokatolické farnosti Zábřeh věžní hodiny ve štítu budovy. Opravy byly dokončeny s první sněhovou nadílkou, a také požehnáním při slavnostní mši svaté 16. prosince celebrované otcem děkanem Radkem Maláčem,“ sdělil Stanislav Sitta. „Jistě uznáte, že opravdu je, čím se z pohledu obce Postřelmůvek za rok 2021 pochlubit. Tato malá obec své výročí 660 let tedy originálně oslavila prací a místní kronikář bude mít pro tento rok jistě dostatečné množství materiálů k ručně psanému záznamu do kroniky obce,“ s úsměvem dodává starosta.

Autor: red., Stanislav Sitta - starosta - zdroj foto: obec

Fotogalerie

Zrekonstruovaná lávka přes Hraniční strouhu   zdroj foto: obec
Nově vybudované multifunkční hřiště    zdroj foto: obec
Opravená kaple sv. Michala    zdroj foto: obec

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.