Pondělí 17. května 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pevnost poznání ve znamení ochrany přírody

17.05.2021 - Pevnost poznání ve znamení ochrany přírody - Květnová...

Počasí

17.05.2021 - Pondělí

Teplota: 13 / 10 - obcasny-Déšť

18.05.2021 - Úterý

Teplota: 16 / 9 - Oblačno

Představujeme nejlepší pedagogy Olomouckého kraje

05. dubna 2016 - 21:15

Zpět na seznam článků

Převzali ocenění od hejtmana

Představujeme nejlepší pedagogy Olomouckého kraje

Nejlepší pedagogové Olomouckého kraje převzali ocenění zdroj foto: Olk.

Cílem slavnostního aktu, který proběhl už pošesté, nebylo jen ohodnocení dlouholeté náročné a záslužné práce učitelů.

 Měl také upozornit širokou veřejnost na významnou úlohu pedagogů v naší společnosti. „V současné době, kdy je školství v souvislosti se zaváděním novinek a změn v nelehké situaci, je třeba si o to více vážit učitelů, kteří kromě vědomostí předávají dětem i něco navíc,“ řekl Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

Ocenění Pedagog Olomouckého kraje získalo patnáct učitelů a pedagogických pracovníků: Karel Crhonek - Zábřeh, Blanka Čechová - Prostějov, Josef Dvořák - Olomouc, Zbyšek Fojtík - Olomouc, Marie Holinková - Šumperk, Václav Hušek - Uničov, Šárka Hynková - Jeseník, Světlana Lokočová - Olomouc, Karel Machyl - Hranice, Josef Melka - Prostějov, Jana Nedbalová - Plumlov, Hana Neoralová - Olomouc, Jaromír Růžička - Kojetín, Danuše Švyhnosová - Šumperk a Eliška Tkadlecová - Přerov.

Nejlepší pedagogové Olomouckého kraje převzali ocenění zdroj foto: Olk.

Cenu náměstka hejtmana Olomouckého kraje pak převzal Jiří Prudký za celoživotní přínos v regionálním školství, Martina Zahnášová za podporu technického vzdělávání a Lubomír Vrtek in memoriam za rozvoj zemědělského školství. „Ocenění Pedagog Olomouckého kraje je udělováno pedagogickým osobnostem, které v dnešní obtížné vzdělávací činnosti dosahují velmi dobrých výsledků. Jsem přesvědčen, že jména těchto pedagogů si žáci budou pamatovat po celý zbytek života,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Zdeněk Švec.

Nejlepší pedagogové Olomouckého kraje převzali ocenění zdroj foto: Olk.v

Odborníci z řad ředitelů škol a školských zařízení a Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Olomouckého kraje vybírali ty nejlepší z pedagogů středních, vyšších odborných, speciálních a základních uměleckých škol. „Dále také z dětských domovů, pedagogicko-psychologických poraden i domů dětí a mládeže, které sídlí v Olomouckém kraji," upřesnila tisková mluvčí hejtmanství Kamila Navrátilová.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

Nejlepší pedagogové Olomouckého kraje převzali ocenění   zdroj foto: Olk.

Související články

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.