Pondělí 04. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

05.03.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 6 - Přeháňky-Déšť

Šumperská pedagožka Marie Holinková získala prestižní ocenění

06. dubna 2016 - 08:00

Zpět na seznam článků

„Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“ Charles F. Browne

Šumperská pedagožka Marie Holinková získala prestižní ocenění

Mgr. Marie Holinková zdroj foto:Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku

Pedagog Olomouckého kraje je prestižní ocenění, které Olomoucký kraj každoročně uděluje vynikajícím učitelům škol, jichž je zřizovatelem. Kritéria pro získání titulu jsou velmi přísná. 

Domnívám se však, že každý z nás má představu, jak by měl vypadat „kantor – ideál“, nositelem jakých vlastností by měl být a jaká odborná kritéria by měl splňovat. Učitelství není povolání, je to poslání. Učitelem se člověk rodí. Všichni jsme chodili do školy, a tak se domníváme, že naši představu by měl naplňovat každý učitel. 

„Naši učitelé nesmějí být podobni sloupům u cest, jež pouze ukazují, kam jít, ale samy nejdou.“ Pro mě je tato Komenského charakteristika učitele „ušita“ přímo pro Marii Holinkovou, která svůj profesní život spojila se Střední školou železniční, technickou a služeb v Šumperku.

Je vynikající učitelkou německého jazyka a dějepisu.  V uplynulých letech umožnila všem žákům školy zapojit se do projektů moderních dějin. Motivačním prvkem ve výuce dějepisu a cizích jazyků jsou odborné zahraniční exkurze, které směřují na památná místa – Osvětim, Vídeň…  Své kolegy dlouhodobě motivuje a metodicky vede jako předsedkyně předmětové komise.

Marie Holinková svou mimořádnou odbornou zdatnost projevuje i při přípravě a realizaci projektů.  Na příklad v letech 2009- 2011 uskutečnila pro žáky a pedagogy Program celoživotního učení Comenius -  partnerství škol z Německa a Španělska. Projekt podporoval sociální učení a téma Svět práce v Evropě. Již čtvrtým rokem realizuje  spolupráci s Řemeslnickou komorou v Chemnitz. V rámci odborné praxe každoročně probíhá stáž žáků učňovských oborů v Německu. Učitelka třítýdenní pobyt nejen organizačně a odborně zajišťuje, ale také žáky doprovází, poskytuje podporu, stará se o vyžití žáků ve volném čase.

Mgr. Marie Holinková zdroj foto: Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku

V loňském školním roce pro žáky a pedagogy vytvořila v rámci výzvy číslo padesát šest projekt Zahraničních jazykově vzdělávacích kurzů. Zájem o život a problémy dospívajících, snaha je pochopit a pomoci jim, ji vloni přivedl ke studiu výchovného poradenství – aktivně přistupuje k problematice tvorby individuálních vzdělávacích plánů – je koordinátorem tvorby IVP, poskytuje všem učitelům metodickou pomoc, intenzívně spolupracuje s odborníky, realizuje přednášky na téma obrany proti kyberšikaně, na témata zdravého životního stylu.

Svou aktivitou, úsilím pomoci nadaným žákům i žákům znevýhodněným, svým neutuchajícím nadšením, elánem pro nové, inovativní přístupy ve vzdělávání je příkladem pro všechny pedagogy naší školy.

Autor: Irena Jonová - ředitelka Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku

Fotogalerie

Mgr. Marie Holinková                  zdroj foto:Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku

Související články

Další články z rubriky

Muži zachránili řidiče z hořícího auta

Muži zachránili řidiče z hořícího auta

Slavnostní předání ocenění Gentleman silnic

PODNIKÁNÍ NA ZKOUŠKU

PODNIKÁNÍ NA ZKOUŠKU

V rámci projektu „Lepší život na šumperském venkovu“

Exkluzivní Fotogalerie

Rapotínská basa 2024 - III.

Rapotínská basa 2024 - III.

Fotek: 30
Přidáno: 03.03.2024

Rapotínská basa 2024 - II.

Rapotínská basa 2024 - II.

Fotek: 36
Přidáno: 03.03.2024

Rapotínská basa 2024 - I.

Rapotínská basa 2024 - I.

Fotek: 66
Přidáno: 03.03.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.