Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Přístavba šaten na šumperském zimním stadionu se odkládá

17. září 2021 - 22:23

Zpět na seznam článků

Agentura zrušila dotační titul

Přístavba šaten na šumperském zimním stadionu se odkládá

část rekonstrukce ZS je již hotova, na zázemí se bohužel musí stále čekat zdroj foto: archiv mus - pmš

Bez nového zázemí se ještě nějakou dobu budou muset obejít hokejisté v Šumperku. Správce zimního stadionu, společnost Podniky města Šumperka (PMŠ), sice plánovala, že na podzim začnou práce na přístavbě nových šaten, akce se ale odkládá na neurčito.

Z velké části ji totiž měla pokrýt zhruba čtyřicetimilionová dotace od Národní sportovní agentury. Ta ale příslušný dotační titul zrušila. „Šatny jsou zde prakticky ve stejném stavu zhruba třicet let, nyní už jsou nevyhovující. Šumperští hokejisté hrají extraligu, patří k úspěšným týmům. Zázemí, ve kterém se pohybují rozhodně neodpovídá jejich potřebám. Chybí tu vedle důstojných šaten také potřebná relaxační a odpočinková zóna. Kvalitní zázemí potřebují také týmy mládeže," vyjmenoval ředitel PMŠ Miroslav Pospíšil.

Ještě v červenci to vypadalo, že se stavbě nového zázemí nebude nic bránit. Byla vypsána soutěž, zhotovitel byl vybrán a čekalo se pouze na oficiální potvrzení o přidělení dotace. „Administrátor žádosti nás ubezpečoval, že vše probíhá dobře, že bylo dokončeno věcné i formální hodnocení naší žádosti a očekává, že do konce měsíce proběhne registrace akce a budeme vyrozuměni," říká Miroslav Pospíšil.

Několik týdnů na to ale Národní sportovní agentura oznámila, že příslušný dotační titul zcela ruší a nahradí ho jiným, který má být pro žadatele spravedlivější. Projekty mají být hodnoceny ne podle pořadí, v jakém se o dotace přihlásily, ale podle kvality. „Problém je však v tom, že nová výzva se nevztahuje na obchodní společnosti, přestože jsou stoprocentně vlastněné městem, což je i případ Podniků města Šumperka. Podali jsme proto žádost do jiného programu,“ sdělil ředitel PMŠ, který se však obává, že na prostředky na nové zázemí pro hokejisty jeho společnost nedosáhne.

Autor: red., S.Singerová - mus,

Fotogalerie

část rekonstrukce ZS je již hotova, na zázemí se bohužel musí stále čekat   zdroj foto: archiv mus - pmš

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.