Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zubní víla ve FN Olomouc má čtyřnohého pomocníka

24.02.2021 - Zubní víla ve FN Olomouc má čtyřnohého pomocníka -...

Počasí

25.02.2021 - Čtvrtek

Teplota: 12 / 3 - SkoroJasno

26.02.2021 - Pátek

Teplota: 9 / 2 - Mlha

Zde je místo pro Vaši reklamu

ROZHOVOR:Lucie Hošková“Budu ráda, když na říjnovém trhu nabídnou přebytky i drobní zahrádkáři“!

09. září 2013 - 13:46

Zpět na seznam článků

Co přinese poslední Farmářský trh v Šumperku

ROZHOVOR:Lucie Hošková“Budu ráda, když na říjnovém trhu nabídnou přebytky i drobní zahrádkáři“!

Farmářské trhy v Šumperku foto:sumpersko.net

V pátek 6. září se konal na tradičním místě v Šumperku, na začátku Hlavní třídy, předposlední Farmářský trh v Šumperku. Třetí ročník oblíbeného prodeje pod širým nebem v letošním roce jde do finále. Trh, který se bude konat v pátek 4. října zakončí letošní ročník. Fotogalerie ZDE

Jak byla se zářijovým trhem spokojena organizátorka trhů Lucie Hošková, co připravuje na říjen, si můžete přečíst v odpovědích, které poskytla pro sumpersko.net.

Lucie Hošková

Předposlední Farmářský trh v Šumperku, čím Vás překvapil?

Lucie Hošková: Trh, který se konal v pátek, mne překvapil především množstvím nových prodejců, kteří se k nám stále hlásí. Bohužel ve většině případů jde o sortiment, který již na trhu zastoupený máme, proto musím většinou nové prodejce odmítat. Také počasí mile překvapiloUsmívající se

Zářijové trhy v Šumperku byly spojeny s prezentací oceněných výrobků Regionální potravina.

Lucie Hošková: Značku Regionální potravina uděluje od roku 2010 Ministerstvo zemědělství. Ocenění získávají výrobky, které jsou výjimečné svou chutí, vzhledem a originální recepturou. Musí být vyrobeny v daném kraji a suroviny musí pocházet z ČR. Od roku 2010 se může značkou pochlubit v Olomouckém kraji šestadvacet výrobků, mezi ně patří například oblíbený Játrový sýr SOŠ Jeseník nebo jejich Svatební koláčky, Loštický šáteček nebo Tvarůžková korunka z Tvarůžkové cukrárny v Lošticích,

výrobky Tvarůžkové cukrárny v Lošticích

Zrající sýr z Brníčka, Šípkový a brusinkový džem z konzervárny Via Delicia ze Zábřeha, Dubická tlačenka a další. Kompletní seznam oceněných výrobků podle krajů včetně termínů dalších ochutnávek najdou zájemci na webových stránkách Regionální potravina. Oceněné potraviny se představí také na podzimní výstavě FLORA v Olomouci v pavilonu E ve dnech 3. – 6. října.

prezentace regionálních potravin

Co plánujete na říjnový Farmářský trh v Šumperku?

Lucie Hošková: Říjnový trh bude v letošním roce poslední, příležitost dostanou opět především regionální výrobci. Byla bych ráda, kdyby se chopili příležitosti i drobní zahrádkáři, kteří mají přebytky ze zahrádky a chtěli by je prodat. Podrobnější informace o prodeji a značení najdou na webových stránkách www.farmarsketrhysumperk.cz v sekci „pro prodejce“ – popřípadě na tel.čísle 724734693 nebo e-mailem:oaksumperk@email.cz.

ilustrační snímek

Uvažujete o pořádání předvánočního trhu v Šumperku?

Lucie Hošková: Zatím ne, nicméně bych na Točáku ráda viděla i jiné stánky než jen „svařené víno a grog“, forma dražby stánků, kterou zavedlo město, se mi zdá pro malé prodejce dost nešťastná.

Autor: kik., foto:sumpersko.net

Fotogalerie

Farmářské trhy v Šumperku    foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.