Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 17. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Ženu okradli na šumperské diskotéce

17.07.2019 - Ženu okradli na šumperské diskotéce - Obezřetnost se...

Počasí

17.07.2019 - Středa

Teplota: 22 / 11 - Zataženo

18.07.2019 - Čtvrtek

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Radečci zahrají hymnu dětských domovů, kterou složili před 20 lety

05. května 2017 - 10:20

Zpět na seznam článků

V areálu šumperské ZŠ Sluneční

Šumperská kapela o5&Radeček, která stála před dvaceti lety ještě pod názvem Topol u zrodu časopisu pro dětské domovy Zámeček, pořádá v neděli 7. května festival k 20. narozeninám Zámečku.

Do areálu ZŠ Sluneční v Šumperku pozvali Radečci svého kamaráda Voxela, šumperskou skupinu Darren Eve, mohelnické Vodníky, pánskou taneční formaci Rasputin z Kolína i talentované děti z dětských domovů.

pozvánka na festival v Šumperku zdroj: časopis Zámeček

O doprovodný program se postará ostravský Cirkus trochu jinak, který ve sportovním areálu rozbije své cirkusové šapitó a naučí zájemce, jak žonglovat nebo chodit po laně.

Menší děti si mohou nechat namalovat na tvář cirkusovou masku a zadovádět si ve skákacím hradu. „Zámeček je fenomén, dvacet let rozdává radost dětem z děcáků, a podílí se na tom celý Šumperk. My jsme začali, pak se k nám přidala místní tiskárna Kartotisk a dobrovolníci, kteří časopisy balí a připravují na rozesílání, i spoust a dalších, kteří organizují víkendové akce pro děti,“ vysvětluje Tomáš Polák z Radečků.

O5 a Radeček foto: archiv šumpersko.net

Festival proběhne v rámci akce Duhový most, kterého se zúčastní více než tři sta dětí z dětských domovů i rodin z celé republiky od Kašperských Hor až po Ostravu. Pořadatelé z Duhy Zámeček pro ně připravili expedici k horní nádrži elektrárny Dlouhé stráně, branný závod na rozhlednu Háj nebo fotbalový turnaj.

pozvánka na festival v Šumperku zdroj: časopis Zámeček

Festival začne v neděli v 17.00, kdy vystoupí Voxel, a vyvrcholí ve 21 hodin koncertem Radečků. Vstup na akci je zdarma.

pozvánka zdroj: Duhový most Šumperk

Autor: red., V. Sobol

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.