Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Řidiči pozor při vjezdu do nemocnice v Šumperku

18. března 2016 - 09:52

Zpět na seznam článků

Kvůli výstavbě nového pavilonu musí zdravotnické zařízení provoz vozidel uvnitř svého areálu regulovat

Řidiči pozor při vjezdu do nemocnice v Šumperku

Nemocnice Šumperk - začala plánovaná výstavba zdroj foto: NS

Nemocnice Šumperk zahájila stavbu nového pavilonu, ve kterém ještě letos naleznou pacienti nové pracoviště magnetické rezonance a řadu dalších ambulancí. V souvislosti s výstavbou je nemocnice nucena regulovat v areálu nemocnice provoz motorových vozidel.

Návštěvníky a pacienty nemocnice tak prosí o shovívavost, neboť by stavba nového pavilonu nebyla bez těchto omezení možná. „Pacienti a návštěvníci musí počítat s určitým omezením po celou dobu výstavby, která potrvá celkem devět měsíců. Staveniště jsme bezpečnostně zajistili a zároveň jsme zrušili vyhrazená parkovací místa přiléhající ke stavbě. Současně jsme ale vytvořili velké odstavné parkoviště u budovy ředitelství, takže zaměstnanci i návštěvníci mají možnost své motorové vozidlo v areálu nemocnice zaparkovat. Vzdálenost odstavného parkoviště od centra nemocnice je cca 300 m, nicméně se jedná o dočasné opatření po dobu výstavby nového pavilonu,“ upozorňuje správce Nemocnice Šumperk Martin Pelnář.

vizualizace - nový hlavní vstup do nemocnice zdroj: Architektonická kancelář manželů Petrovových

Po dobu výstavby dojde také k určité regulaci provozu motorových vozidel, realizace stavby tak zasáhne i část obslužných komunikací v areálu nemocnice. „Celé staveniště musí být z bezpečnostních důvodů oploceno. Z tohoto důvodu byl vytvořen srozumitelný systém navigace pohybu vozidel po areálu nemocnice a byla posílena fyzická ostraha nemocnice v denních hodinách s cílem nabídnout našim klientům informace a pomoc při průjezdu areálem. Dále jsme obnovili vjezd do areálu nemocnice z ulice Nemocniční, který je připraven jako záložní vjezdové a výjezdové místo v případě zvýšené koncentrace vozidel v areálu,“ doplňuje správce Martin Pelnář.

vizualizace centrálního příjmu zdroj: Architektonická kancelář manželů Petrovových

Nemocnice Šumperk zahájila stavbu nového pavilonu v polovině března. Pacienti v něm najdou například nové pracoviště magnetické rezonance, řadu ambulancí nebo mamograf. Výstavba nového pavilonu je jednou z největších investic v historii šumperské nemocnice, jejího majitele Martina Polacha bude stát výstavba i s pořízením nejmodernější zdravotnické technologie celkem 160 miliónů korun. Nový pavilon bude mít celkem dvě podlaží a s ostatními lůžkovými pavilony (A, B a také chirurgický pavilon C) bude propojen stávajícím koridorem. Pacienti tak nebudou zatěžováni složitými venkovními přesuny a vyšetření budou moci podstoupit „pod jednou střechou“.

Autor: red., H. Szotkowská

Fotogalerie

Nemocnice Šumperk - začala plánovaná výstavba    zdroj foto: NS

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.