Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 16. srpna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Ani praktické, ani oblíbené

16.08.2022 - Ani praktické, ani oblíbené - Už šestnáct let lze v...

Počasí

16.08.2022 - Úterý

Teplota: 29 / 16 - SkoroJasno

17.08.2022 - Středa

Teplota: 30 / 15 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Skončila Olympiáda dětí a mládeže v kraji

01. července 2022 - 11:14

Zpět na seznam článků

Bylo rozdáno bezmála 640 sad medailí

Skončila Olympiáda dětí a mládeže v kraji

ODM Olomoucký kraj zdroj foto: OLK

Od 26. do 30. června soutěžilo bezmála tři tisíce šest set mladých nadějí v Olomouckém kraji. V Olomouci, Prostějově, Přerově, Uničově, Kojetíně a Velké Bystřici zápolily výběry čtrnácti krajů České republiky ve dvaceti různých sportech.

Celkové hodnocení ovládli sportovci z Jihomoravského kraje. „Olympiáda dětí a mládeže byla největší sportovní akcí, jakou jsme za poslední roky pořádali. A to nejen co do náročnosti organizace, ale také co do společenského významu. Kdo zažil zahajovací ceremoniál na Andrově stadionu a jeho atmosféru, kterou vytvořilo téměř sedm tisíc převážně mladých diváků, jistě na tento zážitek nezapomene. Vůbec nepochybuji o tom, že mladé sportovkyně a sportovci nechali na všech čtyřiatřiceti sportovištích v šesti městech našeho kraje svůj pot i své srdce. Děkuji tímto jim, všem členům jejich výprav a také organizátorům z řad Českého olympijského výboru, kraje i ostatním za jedinečnou a skvělou akci,“ popsal hejtman Josef Suchánek.

Zatímco první místo zůstalo na Moravě, stupně vítězů už doplnili pouze sportovci a sportovkyně z Čech. Druhá skončila Praha a třetí Středočeský kraj. Hostitelský Olomoucký kraj se s 375 body umístil na čtvrté příčce. „Čtyři a půl tisíce zúčastněných, z toho tři tisíce šest set sportovců, dny plné napětí, sportovních výkonů na vrcholové úrovni, medailové ceremoniály, skvělá organizace. Reakce nejen účastnických výprav, ale i kolegů z jiných krajů byly pozitivní, což je pro nás velkou odměnou. Kromě toho jsem pyšný na reprezentanty Olomouckého kraje, kteří v obrovské konkurenci skončili na čtvrtém místě. Klobouk dolů,“ uvedl náměstek hejtmana Michal Zácha.

Na Olympiádu dětí a mládeže přišlo mladé talenty podpořit sto dvacet sedm současných či bývalých profesionálních sportovců. Jiří Prskavec postavil trasu vodního slalomu a poté ji i s Lukášem Rohanem otestoval. Jakub Jurka nechyběl na šermu, Karel Poborský dohlížel na fotbalové finále, Jiří Novák sledoval tenisty na kurtech v Prostějově a Jiří Tabák podporoval sportovní gymnasty a gymnastky.

Na atletickém stadionu předávala medaile Šárka Kašpárková, na tom plaveckém zase Barbora Janíčková. „Výjimečnost Olympiády dětí a mládeže spočívá v unikátní součinnosti jednotlivých krajů a Českého olympijského výboru.  Stejně jako v uplynulých letech, rovněž v letošním roce se nám podařilo připravit pro děti hlavně sportovní zážitek na celý život. V průběhu akce dorazily na sportoviště desítky úspěšných sportovců, řada z nich se sama ODM několikrát zúčastnila a pořád na těchto pět dní vzpomíná s úsměvem na tváři. Věřím, že spokojení a motivovaní odjížděli všichni mladí sportovci, protože už to, že se sem kvalifikovali, vnímám jako obrovský úspěch,“ řekl místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman.

Další novinkou se v rámci 19. ročníku ODM staly bílé karty. Ty udělovali sportovcům rozhodčí za fair-play chování. Tato myšlenka je dlouhodobě jedním z pilířů Olympiády dětí a mládeže a poslední červnový týden se v Olomouckém kraji čestně zachovalo čtyřiadvacet sportovců.

Komise poté vybrala jeden čin, který ocenila na závěrečném ceremoniálu. Hodinky Prim získal házenkář Jiří Štěpán z Moravskoslezského kraje, který poskytl první pomoc soupeři a upozornil rozhodčí, že vstřelil gól až po odpískání. Cenu mu předal šestinásobný paralympijský vítěz a člen Českého klubu fair play Jiří Ježek. Oceněn byl rovněž hrdinský čin trenérů házené Miroslava Vávry a Jana Slavíka z Jihočeského kraje, kteří při procházce městem zachránili tonoucího člověka.

Olympijskou štafetu nyní přebírá Královéhradecký kraj, který už za šest měsíců přivítá zimní edici.

Autor: red., E. Knajblová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

ODM Olomoucký kraj              zdroj foto: OLK
ODM Olomoucký kraj              zdroj foto: OLK
ODM Olomoucký kraj              zdroj foto: OLK

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Fotek: 63
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Fotek: 54
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Fotek: 68
Přidáno: 06.08.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.