Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 17. května 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pevnost poznání ve znamení ochrany přírody

17.05.2021 - Pevnost poznání ve znamení ochrany přírody - Květnová...

Počasí

17.05.2021 - Pondělí

Teplota: 13 / 10 - obcasny-Déšť

18.05.2021 - Úterý

Teplota: 16 / 9 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Soutěž Blues Aperitiv pro nové bluesové talenty

26. dubna 2021 - 13:27

Zpět na seznam článků

Uzávěrka je 31. května

Soutěž Blues Aperitiv pro nové bluesové talenty

Blues Aperitiv zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Přihlašování do dalšího ročníku hudební soutěže Blues Aperitiv pro nové bluesové talenty, kterou pořádá mezinárodní festival Blues Alive v Šumperku, je v plném proudu. Soutěž je určena všem neprofesionálním kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive, který se koná každoročně v listopadu.  

Úspěšná účast v soutěži se může stát pro kapelu či hudebníka odrazovým můstkem k další hudební kariéře. Vítězové totiž dostávají pozvánku k hraní na listopadovém mezinárodním festivalu. Příkladem hudebníka, kterému soutěž Blues Aperitiv nastartovala sólovou dráhu, je například zpěvák a kytarista Jan Fic. Ten z vlastní zkušenosti také zdůrazňuje, že i samotné hraní na Blues Aperitivu je obrovským zážitkem: „Účast zde je pro amatérského hudebníka nebo kapelu naprosto nevídaným zážitkem, který vás dokáže hodně posunout.“

Ze všech přihlášených kapel porota vybere sedm postupujících a dva náhradníky, kteří se naživo představí na finálovém večeru 11. září ve velkém sále Domu kultury v Šumperku. „Pak už je vše na kapelách, jak se budou prezentovat před odbornou mezinárodní porotou sestavenou z publicistů, hudebníků a před diváky,” vysvětluje předseda mezinárodní poroty a dramaturg festivalu Ondřej Bezr.

Blues Aperitiv zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Z finálového večera získají postup na listopadový festival dvě vítězné kapely. Šanci podívat se na festival získá rovněž ten, kdo dostane nejvíce hlasů od publika. „Místa a časy vystoupení vítězů na Blues Alive 2021 budou záležet na možnostech, daných epidemiologickými okolnostmi a z nich vyplývající podobě letošního ročníku festivalu,” říká Ondřej Bezr. „Zkušenost z minulých ročníků navíc dává naději více než dvěma souborům,” dodává Bezr.

Blues Alive zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Také další účinkující, kteří na přehlídce zaujmou porotu, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive, jiných českých festivalech či na přehlídkách v Polsku. Například vítězné kapely loňského Blues Aperitivu Foxy Mama a Peanuts budou koncertovat na letní scéně, jež je součástí festivalu v Boskovicích letos 8. července.

Autor: red., M. Horáková - BA, foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Fotogalerie

Blues Aperitiv                zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.