Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 15. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Střet dvou cyklistů v Dolních Studénkách

15.07.2019 - Střet dvou cyklistů v Dolních Studénkách - Policie...

Počasí

15.07.2019 - Pondělí

Teplota: 23 / 10 - PoloJasno

16.07.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 11 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Startuje soutěž o nejlepší hasičský kreslený vtip

11. února 2017 - 10:15

Zpět na seznam článků

„Vždy veselí hasiči s ohněm rychle zacvičí“

Startuje soutěž o nejlepší hasičský kreslený vtip

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Nový kalendářní rok přinesl po dvanácti letech novou podobu dráčka Záchranáčka - maskota preventivně výchovných aktivit Hasičského záchranného sboru České republiky. Nový dráček je trochu rozpustilý a rád se směje. Není proto divu, že soutěž, kterou v tomto roce přináší pro děti i dospělé, je o nejlepší kreslený hasičský vtip.

Oficiálně devátý ročník soutěže „Dávají za nás ruku do ohně“ vyhlašuje MV-generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR u příležitosti Evropského dne tísňové linky 112. Informovali jsme ZDE

Startuje soutěž o nejlepší hasičský kreslený vtip autor: Vladimír Renčín - zdroj: HZS ČR

Záštitu nad projektem převzal generální ředitel HZS ČR Drahoslav Ryba. „Soutěžit mohou děti z mateřských, základních nebo středních škol i všichni dospělí se smyslem pro humor. Samostatnou soutěžní kategorii mají profesionální a dobrovolní hasiči. Soutěžní příspěvek může mít podobu kresleného vtipu nebo kresleného vtipu doplněného textem nebo se může jednat o psaný vtip doplněný ilustračním obrázkem,“ uvedla tisková mluvčí Nicole Zaoralová.

generální ředitel HZS ČR Drahoslav Ryba (uprostřed) zdroj foto. archiv sumpersko.net

Nejlepší příspěvky budou průběžně uveřejňovány na webových stránkách a facebookovém profilu Hasičského záchranného sboru ČR. Uzávěrka soutěže je 31. července.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne první zářijovou sobotu na akci zvané Zbirožské hasičské tatrování. „Na první tři oceněné v každé kategorii čekají ryze hasičské dárky. Pokud se sejde dostatečné množství zajímavých příspěvků, tak není vyloučeno ani jejich tištěné vydání,“ informovala mluvčí Zaoralová.

informace o soutěži zdroj: HZS ČR

Stejným způsobem vznikla v minulém roce dnes veleúspěšná kniha Hasičských pohádek. Spoluautorem nové hasičské publikace se má tak možnost stát každý, kdo zašle svůj příspěvek do soutěže.

Autor: red., N. Zaoralová, zdroj foto: GŘ HZS ČR

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.