Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 16. února 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská služba, hasiči a policie evakuovala na Jesenicku lidi z lanovky

16.02.2019 - Horská služba, hasiči a policie evakuovala na Jesenicku...

Počasí

Jasno

16.02.2019 - Sobota

Teplota: 10 / 0 - Jasno

Jasno

17.02.2019 - Neděle

Teplota: 10 / 0 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Student Jakub Zárybnický získá deset tisíc za digitální "píchačku"

19. května 2014 - 12:59

Zpět na seznam článků

Krajské kolo středoškolské odborné činnosti

Student Jakub Zárybnický získá deset tisíc za digitální "píchačku"

V popředí student Jakub Zárybnický zdroj foto: OK4Inovace

Deset tisíc korun si vydělal student olomouckého Gymnázia Hejčín Jakub Zárybnický, který se probojoval do krajského kola soutěžní přehlídky Středoškolské odborné činnosti v Olomouci. Vytvořil aplikaci pro mobilní telefony, která zaznamenává pracovní činnost zaměstnanců.

Úspěšného studenta podpořilo i sdružení OK4Inovace. „Ten projekt vypsala olomoucká společnost OLC Systems. Zaměstnává totiž především programátory, kteří pracují současně na několika projektech. Když potom mají zpětně vykazovat svou činnost, tak musejí pracně dolovat z paměti, co kdy dělali. Díky mé aplikaci to jednoduše zaznamenají v mobilním telefonu a mají přehled nejen oni sami, ale i vedení firmy,“ vysvětlil princip osmnáctiletý Jakub Zárybnický, který bude příští rok maturovat.

krajské kolo SOČ Olomouc zdroj foto:OK4Inovace

Na Jakubovu odměnu se rovným dílem složily firma OLC Systems, která úkol s tímto tématem vypsala, a sdružení OK4Inovace, které podporuje spojení vzdělávání s podnikáním. Právě proto je partnerem krajského kola středoškolské soutěže.„V příštích letech se budeme snažit získat finanční i odbornou podporu pro talentované studenty také od dalších firem z Olomouckého kraje,“ uvedl Jiří Rudolf, místopředseda správní rady OK4Inovace.

krajské kolo SOČ Olomouc zdroj foto:OK4Inovace

Krajského kola SOČ se na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, která byla dalším partnerem projektu, zúčastnilo 14.května pětaosmdesát studentů s šedesáti šesti pracemi.„Je to poprvé, co se tato soutěž koná v Olomouckém kraji na akademické půdě. Považuji to pro středoškoláky za skvělou motivaci k dalšímu studiu,“ uvedl garant krajského kola Jan Lázna ze Střední zdravotnické školy v Prostějově.

krajské kolo SOČ Olomouc zdroj foto:OK4Inovace

Do celostátního kola, které se koná v červnu v Plzni, se přímo probojovalo osmnáct studentů z Olomouckého kraje. "Dalších patnáct studentů má šanci jít do finále, ale o jejich účasti rozhodne v konkurenci dalších soutěžících ze všech krajů až celostátní komise," informoval ředitel OK4Inovace Kamil Krč.

Autor: red.,T.Kasal

Fotogalerie

V popředí student Jakub Zárybnický           zdroj foto: OK4Inovace

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.