Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 09. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané

08.07.2020 - Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané - Všude...

Počasí

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 13 - obcasny-Déšť

10.07.2020 - Pátek

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperská radnice připravuje „Šumperské léto 2020“

22. června 2020 - 17:40

Zpět na seznam článků

Kulturní organizace spojily své síly

Šumperská radnice připravuje „Šumperské léto 2020“

I kvůli úsporným opařením způsobeným koronavirovou krizí, jsme se dohodli na společné prezentaci všech kulturních organizací. Na společném plakátu tak bude propagovat své akce dům kultury, knihovna, divadlo, kino, muzeum, chybět nebudou ani tradiční Klášterní hudební slavnosti, vyjmenovala vedoucí oddělení kultury Šumperské radnice Olga Hajduková foto: archiv sumpersko.net

Největší novinkou letošních prázdnin bude Šumperské kulturní léto. „I kvůli úsporným opařením způsobeným koronavirovou krizí, jsme se dohodli na společné prezentaci všech kulturních organizací. Na společném plakátu tak bude propagovat své akce dům kultury, knihovna, divadlo, kino, muzeum, chybět nebudou ani tradiční Klášterní hudební slavnosti,“ vyjmenovala vedoucí oddělení kultury Šumperské radnice Olga Hajduková. 

I když do startu turistické sezony zasáhla úsporná opatření, podařilo se zachovat v plné míře průvodcovské služby. „Nabízíme tři prohlídkové okruhy městem, rozhledy z radniční věže, návštěvu expozice čarodějnických procesů v Geschaderově domě a prohlídku klášterního kostela,“ doplnila Olga Hajduková.

Návštěvníci se mohou vydat Po stopách Malé Vídně a Slezského Říma, tuto trasu si lidé mohou projít sami, za pomocí aplikace, kterou si mohou stáhnout do svého mobilního telefonu. Zpestřením procházky může být i geolokační hra Není známka jako známka aneb Velké dobrodružství v Malé Vídni. Po absolvování hry si hráči mohou vyzvednout v informačním centru malou odměnu. Pomocí jiné mobilní hry Skryté příběhy mohou návštěvníci poznat historické centrum města. Tato hra je určena především dětem, ale pobaví i dospělé návštěvníky.

Šumperské léto 2020 - program zdroj: mus

Turisté, kteří raději míří do přírody nebo za sportem, se mohou vydat například do tzv. šumperského Kotle, na jehož svazích se nachází discgolfové hřiště, vyjít si na rozhledu Háj, projít si Andělské stezky v příměstském lese, které lemují dřevěné plastiky andělů. Je možné vyrazit na naučnou stezku do Čarovného lesa nebo do víceúčelového areálu Na Benátkách, kde se nachází hřiště na nohejbal, volejbal, okruh pro bruslaře, pump tracková dráha, venkovní posilovna, skatepark a finišuje stavba plaveckého areálu.

Město má co nabídnout i milovníkům cykloturistiky. Na Hlavní třídě si mohou dobít baterie majitelé elektrokol, což je letošní novinka, vydat se pak mohou na cyklotratě Tulinka nebo na Čarodějnickou cyklotrasu.

Bližší informace získají všichni návštěvníci v informačním centru v budově divadla na Hlavní třídě, zde jsou návštěvníkům k dispozici také průvodci, kteří zájemcům zajistí prohlídku města či je zavedou na radniční věž. Na prohlídky je vhodné objednat se předem.

Autor: red., S. Singerová - mus,

Fotogalerie

I kvůli úsporným opařením způsobeným koronavirovou krizí, jsme se dohodli na společné prezentaci všech kulturních organizací. Na společném plakátu tak bude propagovat své akce dům kultury, knihovna, divadlo, kino, muzeum, chybět nebudou ani tradiční Klášterní hudební slavnosti, vyjmenovala vedoucí oddělení kultury Šumperské radnice Olga Hajduková   foto: archiv sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.