fitnesskotelna
fitnesskotelna
fitnesskotelna
Pátek 03. února 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská služba vyhlásila v Jeseníkách 3.stupeň lavinového nebezpečí

03.02.2023 - Horská služba vyhlásila v Jeseníkách 3.stupeň...

Počasí

03.02.2023 - Pátek

Teplota: 3 / -1 - Sníh

04.02.2023 - Sobota

Teplota: 3 / -2 - Sníh

240 650 fitness kotelna

Šumperské gymnastky závodily v Popradu

09. prosince 2022 - 12:13

Zpět na seznam článků

Pohár primátora Popradu putuje do Šumperka

Šumperské gymnastky závodily v Popradu

Šumperské gymnastky závodily v Popradu zdroj foto: GK Šumperk

První prosincový víkend šumperské gymnastky GK Šumperk prožily ve městě pod Tatrami v Popradě. Zde se konal po tříleté pauze závod O pohár primátora Popradu. Děvčata všech věkových kategorií mohla poměřit své výkony s východními sousedy z Prievidze, Liptovského Mikuláše, Prešova, Košic a maďarského Miškolce v gymnastickém čtyřboji – bradla, kladina a prostná. Malé i velké gymnastky navázaly kamarádství se svými kolegyněmi z Popradu, které jim nabídli ubytování ve svých domovech. Ani jazyková bariéra nic neznamenala a všichni si to moc užili.

Vše začalo pátečním tréninkem, kde si děvčata GK Šumperk mohla vyzkoušet své sestavy na jiném nářadí, což zvládla na jedničku. Dobrý start měl své pokračování i v sobotu, kde předvedla téměř bezchybné sestavy. Za ně získala vysoké známky, které znamenaly medailové pozice.

V nejmladší kategorii zvítězila domácí závodnice. Šumperačky nezahálely a získaly bronzovou medaili a pohár zásluhou Viktorie Peduzii. Za ní se popořadě seřadily na čtvrté místo Ester Evjáková, 5. místo Terezie Paraska a 6. místo Adéla Jurásková. Všechna děvčata na kladině zařadila nový prvek, který se Ádě a Terce stal osudným. Ester přidala prvky dva a odměněna byla třetí nejvyšší známkou na tomto nářadí. Adéla za svůj výkon získala nejvyšší známku na prostných, Terezie na přeskoku a Vika druhá na bradlech.  Čtveřici děvčat doplnila jedenáctým místem Terezka Štěpánková, která za 14 dní zvládla náročné sestavy a nové prvky na každém nářadí. Ikdyž patřila k nejmladším závodnicím startovního pole, může být ona i její trenérky Jana Žandová a Simona Petrová s výkonem spokojeny. Nejvyšší bodový zisk zaznamenala na prostných.

V mladších žákyních se představil čtyřlístek Ivana Svobodová, Klaudie Ďulíková , Lucie Paraska a Patricie Petrová. Děvčata makala a odměnou jim byla první tři místa. Zlatý pohár a medaili veze do Šumperka Ivana Svobodová, stříbro Klaudie Ďulíková a bronz Patricie Petrová. Lucie Paraska se musela vyrovnat se stavem po nemoci a absencí na tréninku, a tak i 6. místo je krásný výsledek. Na přeskoku měla druhou nejvyšší známku, hned za její oddílovou kolegyní Ivanou. Patricie byla nejlepší na kladině a prostných a Klaudie druhá na bradlech.

Třešničkou na dortu byla kategorie starších žákyň, kde GK Šumperk, reprezentovala Eliška Langerová a zkušená Michaela Janků. Slovenská tělocvična Míše svědčila a odměnou jí byl zisk zlaté medaile a poháru. Eliška byla devátá.

Na závěr celého závodu byla vyhlášena absolutní vítězka celého závodu. Vítězka stanula ze tří kategorií – mladší žákyně, starší žákyně, juniorky a seniorky. Nejvyšší známku 52,367 získala šumperská závodnice, a tak obrovský pohár nad svoji hlavu vyzvedla se vší hrdostí Michaela Janků. Za svůj bezchybný výkon byla odměněna pohárem a velkým potleskem publika. Míša prošla závodem bez zaváhání a titul absolutní vítězky je pro ni velkou odměnou. Míše i její trenérce Silvii Urbanové gratulujeme k překrásnému výkonu.

Autor: red., Jana Žandová, zdroj foto: GK Šumperk

Fotogalerie

Šumperské gymnastky závodily v Popradu   zdroj foto: GK Šumperk
Šumperské gymnastky závodily v Popradu   zdroj foto: GK Šumperk
Šumperské gymnastky závodily v Popradu   zdroj foto: GK Šumperk
Šumperské gymnastky závodily v Popradu   zdroj foto: GK Šumperk
Šumperské gymnastky závodily v Popradu   zdroj foto: GK ŠumperkŠumperské gymnastky závodily v Popradu   zdroj foto: GK Šumperk
Šumperské gymnastky závodily v Popradu   zdroj foto: GK Šumperk

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.