Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperského hafana 2017 vyhrál aljašský malamut Sunny

29. května 2017 - 14:50

Zpět na seznam článků

Kdo získá titul „Hafan sympaťák 2017“ rozhodne internetové hlasování

Šumperského hafana 2017 vyhrál aljašský malamut Sunny

Šumperský hafan 2017 - předseda poroty Svatopluk Tomek, majitel vítěze Jakub Kolín, vítěz - aljašský malamut Sunny foto: šumpersko.net Milan Jeřábek

Devátý ročník Šumperského hafana, který se uskutečnil v neděli 21. května, přilákal beze sporu nejvíce soutěžících pejsků v celé své historii. Soutěžilo 54 psů, což je více než dvojnásobek účasti psů v roce 2014.

Šumperský hafan 2017 foto: šumpersko.net M. Jeřábek

Šumperský hafan 2017 foto: šumpersko.net M. Jeřábek

Stejně tak byl rekordní počet sponzorů a partnerů. „Proto bylo možné všem přihlášeným soutěžícím poděkovat za účast dárky od sponzorů a navíc rozdělit celkem neuvěřitelných devatenáct cen,“ hodnotí ředitelka šumperského muzea Marie Gronychová. Moderování celého odpoledne se ujala známá herečka Olga Kaštická.

Šumperský hafan 2017 - moderátorka Olga Kaštická a Marie Gronychová foto: šumpersko.net M. Jeřábek

Šumperský hafan se koná již tradičně v Pavlínině dvoře v Šumperku a jeho pořadateli jsou Vlastivědné muzeum Šumperk a internetový portál šumpersko.net. Patronkou stále populárnější rodinné akce je Karla Mornstein-Zierotin.

Šumperský hafan 2017 - patronka akce Karla Mornstein-Zierotin foto: šumpersko.net M. Jeřábek

Porota neměla vůbec jednoduché rozhodování. Pro pravidelné návštěvníky Šumperského hafana jsou to již staří známí. Jejím předsedou byl pan Svatopluk Tomek, někdejší ředitel šumperského Epcosu, který předsedal porotě na vůbec prvním Hafanovi v roce 2006. Dále v porotě rozhodovali: Přemysl Michálek – jeden ze zakladatelů Ligy na ochranu zvířat v Šumperku, Želmír Nevrlý – policejní psovod, Bobinka Mössnerová – šumperská dobroteta a propagátorka kanisterapie, Karla Mornstein-Zierotin – patronka šumperského hafana a majitelka smečky irských setrů na bludovském zámku; Vlastimil Klajbl obchodní ředitel společnosti S.O.S. Olomouc.

Nováčkem mezi porotci byla Zuzana Peluhová, která zastupovala firmu Epcos TDK a MVDr. Michal Trapek – člen týmu Veterinární kliniky Minář v Novém Malíně.

Šumperský hafan 2017 - porota foto: šumpersko.net M. Jeřábek

Šumperský hafan 2017 - porota foto: šumpersko.net M. Jeřábek

Letos přejímka soutěžících pejsků začala již ve dvanáct hodin. Samotný program pak odstartoval o hodinu později. Nejdříve proběhla hlavní soutěž o Šumperského hafana, která měla čtyři kategorie. Z vítězů těchto kategorií diváci vybrali hlasováním absolutního vítěze.

Šumperský hafan 2017 - vítěz přebírá cenu foto: šumpersko.net M. Jeřábek

Následovala soutěž juniorhandling, tedy pes předvedený dítětem do deseti let, překážková dráha a vrcholem odpoledne se stala soutěž v kostýmech. „Potěšilo mne, že obě novinky, kterými byla překážková dráha a soutěž kostýmů, měly také velký úspěch a hojnou účast. Ovšem menší byl zájem adopčních organizací a útulků, které letos na výzvy organizátorů nezareagovaly. I tak jsme nezapomněli na majitele adoptovaných pejsků, kteří všichni dostali dáreček navíc,“ s úsměvem říká Marie Gronychová.

Šumperský hafan 2017 foto: šumpersko.net M. Jeřábek

Šumperský hafan 2017 - výsledky

Na závěr odpoledne byly slosovány vstupenky hlasujících návštěvníků, mezi které organizátoři rozdělili deset krásných cen od sponzorů.

Finančně akci podpořily společnost SHM s.r.o. Šumperk, SOS s.r.o. Olomouc a Epcos, s.r.o. člen skupiny TDK-EPC a Město Šumperk. Věcné dary a ceny organizátoři obdrželi od: hlavního sponzora – AkvaZOO Rataj, Veterinární klinika Marek Minář, s.r.o., Nadace ČEZ, Pars Nova, a.s. (člen skupiny Škoda Transportation), České dráhy, a.s., Pivovar Holba, a.s., Úsovsko, a.s., Fortex-AGS, a.s., VZP, Nemocnice Šumperk, a.s., Dům kultury Šumperk, s.r.o., Vlastivědné muzeum Jesenicka, p.o., Vlastivědné muzeum v Šumperku, p.o., 3D Johny, Jesenický mošt, Spolek Jokes&Games.

Šumperský hafan 2017 foto: šumpersko.net M. Jeřábek

Šumperský hafan 2017 foto: šumpersko.net M. Jeřábek

Poslední ze soutěží Šumperského hafana 2017 stále probíhá a zapojit se do ní může široká veřejnost. Až do čtvrtku 1. června (20.00 hodin) můžete poslat svůj hlas pejskovi, který soutěží o titul psí miss sympatie - Hafan sympaťák 2017.

Více o soutěži ZDE

Šumperský hafan 2017 - soutěž psí sympatie zdroj:šumpersko.net

FOTOGALERIE Šumperský hafan 2017 - I.

FOTOGALERIE Šumperský hafan 2017 -II.

FOTOGALERIE Šumperský hafan 2017 - III.

Autor: red., a.č., foto: Milan Jeřábek - šumpersko.net

Fotogalerie

Šumperský hafan 2017 - předseda poroty Svatopluk Tomek, majitel vítěze Jakub Kolín, vítěz - aljašský malamut Sunny   foto: šumpersko.net Milan Jeřábek

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.