Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 21. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

HOKEJ: Informace o vstupném

20.07.2019 - HOKEJ: Informace o vstupném - Ceny vstupného pro...

Počasí

21.07.2019 - Neděle

Teplota: 27 / 18 - Bouřky

22.07.2019 - Pondělí

Teplota: 26 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperský DžemFest startuje prvním koncertem již v pátek

08. října 2013 - 10:30

Zpět na seznam článků

V H-clubu ho zahájí letošní držitel Anděla a členové skupiny Priessnitz

Šumperský DžemFest startuje prvním koncertem již v pátek

Úvod festivalu Džemfest, který se uskuteční v polovině října v Šumperku, bude patřit členům kultovní skupiny Priessnitz. Ve speciálních úpravách pro akustické nástroje uvedou nejen skladby své domovské kapely z Jeseníku.

Priessnitz

Zpěvák Jaromír Švejdík zahraje se svými spoluhráči vedle písní Priessnitz také skladby kapely Umakart, kterou Švejdík založil v roce 2004 se známými umělci Dušanem Neuwerthem a Janem P. Muchovem. „Během koncertu uslyšíme zajímavý průřez repertoárem všech tří hudebních projektů, kterým se za poslední roky Jaromír Švejdík věnoval, takže zazní i písně z nové desky Václava Neckáře Dobrý časy,“ dodává pořadatel festivalu Ondřej Polák.

Jaromír Švejdík

Zpěvák skupiny Priessnitz je společně se spisovatelem Jaroslavem Rudišem otcem populárního komixu Alois Nebel, na němž se podílí jako kreslíř a ilustrátor pod značkou Jaromír 99.

A právě s komixem, jehož filmová adaptace z roku 2011 sklízí dodnes uznání po celém světě, bude spojena tématicky výstava fotografií, kterou těsně před koncertem zahájí v H-clubu Dušan Tománek. „Dušan Tománek je renomovaný umělec, letošní držitel ceny Anděl za videoklip k písni Půlnoční, který se jako fotograf podílel mj. na filmu Alois Nebel. Pro výstavu v rámci Džemfestu jsme vybrali kolekci snímků z Jeseníků,“ doplňuje Polák.

Zahajovací večer festivalu Džemfest s koncertem a vernisáží se uskuteční v H-clubu v pátek 11.října od 20 hodin.

Hlavní program Džemfestu vypukne o týden později 18. října v DK Šumperk, kde zahrají kapely Tři sestry, Toxique, Děda Mládek Illegal Band, The Prostitutes, Dead Popes Company a další.

Autor: red.,O.Polák

Fotogalerie

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.