Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 07. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Starosta a první místostarostka navštívili šumperský hokejový klub

06.12.2019 - Starosta a první místostarostka navštívili šumperský...

Počasí

07.12.2019 - Sobota

Teplota: 1 / -2 - Sníh

08.12.2019 - Neděle

Teplota: 5 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperský dům kultury už má projektanta

08. srpna 2019 - 10:44

Zpět na seznam článků

Nabídku zaslalo šest firem

Šumperský dům kultury už má projektanta

DK - vizualizace - exteriér zdroj:mus

Projektovou dokumentaci pro rekonstrukci Domu kultury v Šumperku bude zpracovávat brněnský SD Atelier. Komise vybírala ze šesti firem, jejichž nabídky se pohybovaly od šesti do dvanácti milionů korun včetně DPH.

Podle vyjádření komise byl SD Atelier nejlevnější, jeho nabídka činila 6.023.380 včetně DPH. V jeho prospěch hovoří i jeho zkušenosti a realizované stavby, protože hodnotícím kritériem nebyla jen cena, ale i kvalitativní faktory.

DK - vizualizace - exteriér zdroj:mus

DK - vizualizace - exteriér zdroj:mus

Společnost například rekonstruovala renezanční zámek Valeč, vybudovala víceúčelový sportovní areál v Brně či kulturní dům v Křenovicích. „Komise se sice pozastavila nad cenou autorského dozoru, která činila tři tisíce korun za hodinu, ale dle jednoduchých výpočtů se dobrala k tomu, že částka za dozor může navýšit cenu přibližně o milion až jeden a půl milionu korun. Vzhledem k tomu, že v pořadí druhý Atelier 99 nabídl cenu 8,4 milionu korun plus autorský dozor, který by přišel na asi dvě stě čtyřicet tisíc, je nabídka SD Atelieru stále finančně nejvýhodnější,“ doplnil místostarosta Jakub Jirgl, který byl členem komise.

Dk foyer - vizualizace zdroj:mus

DK velký sál - vizualizace zdroj: mus

DK velký sál - vizualizace zdroj: mus

Dům kultury by měl po přestavbě poskytnout větší počet sálů, kromě velkého by zde měly být ještě dva menší, které by mohly sloužit jako školicí nebo konferenční místnosti. „Mohly by se zde konat i menší klubové koncerty, vzniknout by zde měl i důstojný restaurační prostor. Cílem je zachovat zdejší kavárnu, která je pro Šumperany zajímavá. Vzniknout by zde mělo i zajímavější prostředí pro účinkující. Chceme to pojmout jako moderní kulturní dům, zvažujeme vybudovat i zelenou střechu," doplnil Jakub Jirgl.

DK vchod - vizualizace zdroj: mus

Šumperská radnice objekt koupila v roce 2016 za osmnáct milionů korun od odborové organizace Kovo Pramet, které dodnes splátkuje. Pokud by město dům nekoupilo, hrozilo by, že by veškeré kulturní akce přišly o zázemí a tím by byl chod kulturního stánku ohrožen.

Město také získalo od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových za šest milionů korun pozemky pod objektem.

Autor: red., S. Singerová, zdroj vizualizace: mus

Fotogalerie

DK - vizualizace - exteriér               zdroj:mus

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.