Šumperský folklorní festival obohatí soubor z čínské Šanghaje
01. srpna 2017 - 14:45
Pozvánka na jejich rozmanité vystoupení
Šumperský folklorní festival obohatí soubor z čínské Šanghaje zdroj foto:mus
Na letošní ročník MFF Šumperk 2017 zavítá početný Kulturní výměnný soubor z okresu Minhang v Šanghaji v Číně. Na diváky tak bude čekat nejen výjimečné hudební a taneční vystoupení reprezentující tradiční čínskou kulturu, ale také ukázky uměleckých děl nehmotného kulturního dědictví.
Festival přivítá v Šumperku mezi zahraničními účinkujícími účastníky ze Srbska, Turecka, Portugalska, Alžírska, Kypru, Francie a Slovenska také delegaci z daleké Číny. „Výměnný kulturní soubor čítající třiadvacet členů přiletí do České republiky ze Šanghaje, z jejího okresu Minhang,“ říká Jakub Ston, viceprezident festivalu.
Čínský soubor představí své kulturní tradice zejména v oblasti tance a hudby. „Taneční složka vystoupení čínského souboru divákům představí lyrický skupinový tanec květinových víl, poetické sólové tance a také specifickou sečuánskou operu střídání masek,“ vysvětluje Ston.
V hudební části vystoupení se představí Národní komorní orchestr Xin Yi, jehož členové zahrají písně vycházející z čínských tradic na exotické nástroje, jako jsou loutně podobná pipa, dvoustrunné čínské housle erhu, čínský cimbál a citeru. Velice atraktivní poté bude vystoupení na bubny. „Představení plné energie a dynamické hudby nabídnou čtyři skladby pojmenované ‚Bitva býka a tygra‘,‚Bitva bubnů‘,‚Vzlet draka a skok tygra‘, nebo také ‚Celý svět se připojuje k oslavám‘“, říká viceprezident festivalu.
Početná delegace ze Šanghaje se ale nebude prezentovat pouze svou typickou hudbou a tancem. Výprava z Číny v rámci folklorního festivalu představí také své nehmotné kulturní dědictví, jako je malířství, kaligrafie, háčkování a výroba vonných sáčků. „Vytváření těchto druhů umění bude možné zhlédnout v areálu Pavlínina dvora při zahájení pátečního a sobotního hlavního programu, nebo také v Informačním centru Šumperk v sobotu 19. srpna v dopoledních hodinách,“ říká Ston.
Stejně jako ostatní zahraniční i čeští účastníci festivalu se čínští umělci šumperskému publiku představí především při hlavním festivalovém programu v pátek 18. a v sobotu 19. srpna v Pavlínině dvoře. Vstupné na tyto dva koncerty je ve výši sto korun, děti a důchodci zaplatí o dvacet korun méně, děti do pěti let mají v doprovodu rodičů vstup zdarma.
Více informací naleznou zájemci na ZDE
Autor: red., B. Vondruška, zdroj foto: mus
Fotogalerie
Související články
Další články z rubriky
Podmínky užití |
Prohlášení o přístupnosti |
Reklama |
Kontakty |
Nastavení souborů Cookies
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.