Šumperští běžci závodili v partnerském městě Nysa

20. června 2019 - 06:01

Reportáž ze závodu

Bieg Nyski zdroj foto: mus

V sobotu 8. června se v polském partnerském městě Nysa uskutečnil již sedmý ročník běžeckého závodu na deset kilometrů Bieg Nyski. Tento závod se stal inspirací pro první ročník šumperského běhu ŠumpeRUN – ten se konal o týden dříve.

Do Nysy vyrazila početná skupina šumperských běžců pod trenérským vedením Květoslava Vykydala.

Bieg Nyski foto:Michał Złotowski

Nejlepším šumperským závodníkem byl Vojtěch Bednarský, jenž se s časem 33:32 umístil na pátém místě v absolutním pořadí celkového počtu 828 závodníků, kteří závod dokončili.

Velkým úspěchem bylo také první místo v kategorii žen 16–19 let, které obsadila Anna Kuchtíková a bronzová medaile Markéty Schlemmerové v kategorii žen 20–29 let.

Za zmínku jistě stojí i 4. místo Miroslava Haltmara, 5. místo Jana Kosteckého a 6. místo jeho bratra Tomáše v kategorii mužů 20–29 let. Marek Procházka dále obsadil 5. místo v kategorii mužů 40–49 let, Jiří Dostál šesté místo mezi muži 50–59 let. „Velké poděkování patří našemu partnerskému Nysa za zorganizování výborného závodu a za pozvání na něj,“ dodala tisková mluvčí šumperské radnice Olga Hajduková.

Autor: red., mus - O. Hajduková, foto:Michał Złotowski, mus